Энергосбережение. Новые разработки и их внедрение в коммунальном хозяйстве Харькова

19.06.2012 18:26   -
Автор:

Розумні будинки — це вже не розробки майбутнього, а сучасності. Головна їхня відмінність від звичайних: вони мають самостійно забезпечувати себе теплом, гарячою водою та електроенергією. Незабаром їх ставатиме більше у Харкові. Перетворюватимуть на розумних не лише новобудови, а й багатоповерхівки радянських часів.

Віктор Кітанін ,директор Департаменту комунального господарства:

-Все здания Сов постройки имеют колосальный объем витражей и материал, из которого строился в Сов время — тогда копейки стоил газ, копейки — электроэнергия.

Зараз ці ресурси коштують вже давно не копійки. Тож перше що потрібно зробити, кажуть фахівці — утеплення усього периметру будівлі. Аби тепло не випаровувалося. Наступний крок — встановлення теплопунктів. І з ручним управлінням, а автоматичним.

Леонід Товажнянський ,ректор НТУ "ХПІ":

-Мы сегодня разрабатываем теплопунткы с автоматическиим регулированием температуры в помещении с учётом температуры на улице. Это даёт стабильность этой системы, это упрощает её эксплуатацию. А самое главное — это даёт экономию.
 
Під час технаради обговорювалися і цілком нові розробки, що допоможуть якісніше та дешевше освітлювати вулиці міста. У цьому комунальникам, пропонують науковці, допоможе сонце. Але у такому варіанті потрібні спеціальні перетворювачі, що поки не по кишені житловому господарству. Та це лише питання часу, говорять фахівці.

Андрій Меріуц ,доцент кафедри фізичного матеріалознавства для електроніки та геліоенергетики НТУ "ХПІ":

-Постоянно ведутся поиски альтернативных материалов и способов уменьшения цены кремниевых преобразователей.

Усі напрацювання фахівців увійдуть до комплексної міської програми "Енергозбереження у Харкові". Завдяки ній лише за останні півроку вдалося зекономити майже вісім мільйонів бюджетних гривень.

Віктор Кітанін ,директор Департаменту комунального господарства:

-То, что применяется в городском хозяйстве энергозберигшающие технологии — не позволяет возложить на жильцов высокие цены, при этом качественно предоставлять услуги

Та головна перевага запровадження нових технологій у різні сфери комунального господарства — це економія природних енергоресурсів. Бо щороку їхні запаси на землі стають все меншими. Від того ціни на них все більшими.

Олена Завгородня, Олег Синицький ,Харьковские Известия.