Эксперты из Украины, России и Франции приехали ознакомиться с работой Харьковского муниципального приюта

23.07.2012 16:27   -
Автор:

Сучасне медобладнання та професійний персонал. Більше місяця у Першій столиці працює муніципальний притулок. Тут одночасно може утримуватися півтисячі тварин. Їх тут і підлікують, і  знайдуть нових господарів, розповідають керівники центру.

Юлія Шаповалова ,директор КП "Центр поводження з тваринами":

-Нужно строить работу так, чтобы исключить возможность максимально распространения вирусных инфекционных заболеваний, чтобы можно было отдавать людям гарантированно-здоровых животных.

З усіма принципами роботи онайомилися експерти з України, Росії та Франції. Гостям показали умови утримання тварин у просторих вол*єрах. А також спосіб транспортування їх до притулку. Для цього — новий спецтранспорт. Є тут окремі клітки для маленьких та великих тварин. Головна перевага — такі авто оснащені системою вентиляції.  Ознайомилися ревізори і з іншим оснащенням у спецприміщеннямх муніципального притулку.

Титр: Володимир Рибалко голова громадської організації захисту тварин, м. Петрозаводськ (Росія):

-Тут есть всё, что нужно для этого. Начиная от системы регистрации, ветблока, блока для содержания животных: кратковременного, долговременного, поиска хозяев и т.д. Я думаю, что это огромные перспективы. Я думаю, что это уникальный опыт, который имеет для Харькова огромное значение.

Більшість з експертів, які приїхали до Харкова, працюють в аналогічних притулках у своєму місті. Харківський — на їх думку — приклад для наслідування.

Сергій Аристов ,керівник відділу по роботі з тваринами, м. Тол’яті (Росія):

-Если говорить о Тальятти — там тоже такая работа проводится. Но нам, к сожалению, далеко (скл) до такого комполексного подхода. И соответственно, мы можем говорить о каком-то частичном решении этой проблемы. Харьковский приют, как мы успели убедиться  — это пример для многих городов. И Росии в том числе. И в первую очередь, по такому серьёзному проработанному подходу.

Обмін досвідом в утриманні бездомних тварин та відповідальність господарів, що мають домашніх улюбленців, такі перспективи подальшого діалогу усіх учасників зустрічі. Під час з'їзду учасники також обговорили облік і реєстрацію домашніх тварин, необхідність роз"яснювальної роботи із громадянами, а також притягенення до відповідальності порушників правил утримання собак та кішок.

Олена Завгородня ,Сергій Перець, Харьковские Известия.