Экономическая ситуация и прогнозы Украины на 2020 год – мнение эксперта

06.02.2020 13:26   -
Автор:
Дії Уряду України. Економічне зростання чи утопія. Кабінет Міністрів країни щодня запроваджує и вносить нові ідеї реформування фінансової ситуації в країні. Але сфера фінансів, вектор, за яким рухається уряд України, здебільшого спрямований не на національний інтерес, стверджють економісти. Великий пласт дій залежить від інтересів саме міжнародних фінансових організацій 
 
Данило Монін економічний експерт
 
Весь финансовый экономический блок очень сильно зависит от решений международного финансового капитала, и что соответственно ведет к тому, что мы исполняем не собственную экономическую политику,а ту которую нам навязывают извне.
 
Експерт зазначає, у Кабінету Міністрів України немає чіткого плану, при тому, що програма правління затверджена, і регламентована на 5 років. Щодо курсу гривні, як повідомляла міністр фінансів Оксана Маркарова, у трирічний період, міністерство збирається довести курс до 20 -24 гривень за долар, за словами ж фінансиста, це призведе до дефіциту бюджету, що створить ще більшу діру у державній скарбниці. 
 
Данило Монін економічний експерт
 
Если средний курс будет 24, то по моей оценке дополнительная дырка будет миллиардов 50, если будет курс еще ниже, она будет достигать 100 млрд. по импортным доходам государства.
 
Однак вихід є, і це девальвація гривні, що згодом призведе до стабілізації економічної ситуації в країні, у тому числі підвищить державне виробництво. 
 
Данило Монін економічний експерт
 
НБУ выдал релиз, что давайте, предприятия, улучшайте свою производительность. Вам нужно выпускать продукцию с повышенной – добавленной стоимостью. Ну так простите, что бы их выпустить нужно запустить инвестиции. А если у тебя денег нет … кредиты откуда взять – кредиты  дорогие. Прибыль вы режете курсом. Я просто вижу, что у них у всех, у всего экономического блока, не только у НБУ, нет понимания, что падение производства это как раз причина курса.
 
Рецепту короткострокового вирішення проблем немає, зазначає Данило Монін, а для економічного росту країни необхідно змінити вектор економіки та фінансовий  блок уряду в цілому. 
 
Данило Монін економічний експерт
 
Для нас, для Украины, как таковой как раз лучше иметь курс повыше, чем его зажимать спекулятивным капиталом, потому что если стрельнет кризис, девальвация будет гораздо ощутимей.