Языковая толерантность

09.08.2012 11:02   -
Автор:

 

Харків вирішив підтримати рішення Президента, який підписав мовний закон. За даними перепису населення, з півтора мільйона мешканців Першої столиці, близько двох третин вважають російську рідною мовою. Тож, на думку городян, коли в неї буде офіційний статус регіональної – це спростить взаємовідношення між громадянами та владою. Після набуття чинності закону — документообіг, представництво у суді та навчання у школах можна буде вести і російською.

Олександр, харків’янин:

— Харьков это русскоязычный город и зачем кого-то принуждать говорить по-украински. Если во Львове любят говорит по-украински, зачем их заставлять говорит по русски. Так же татарский, венгерский – у них есть свои школы, пусть в школах они учат, пусть говорят в семье.

Іван, харків’янин:

— Когда поет Матвиенко мурашки по спине ползут – украинский язык. Но и не отходим от русского – Пушкинского языка. Это наш язык.

Тетяна, харків’янка:

— Я например говорю по русски, могу писать по-украински, но легче все таки по русски. Поэтому право выбора должно быть у людей.

Закон про державну мовну політику, базується на Європейській хартії регіональних мов, до якої Україна приєдналася ще у дві тисячі шостому році. Головні постулати хартії – право територіальних громад самостійно вирішувати які мови вважати на своїй території – офіційними. І це стосується не тільки російської, а і інших мов, якими спілкуються громадяни України. Єдина умова, для набуття однієї з них статусу регіональної – обов’язкова наявність не менш ніж десяти відсотків громадян, які вважають цю мову – рідною.

Юрій, харків’янин:

— Очень много народностей живет на Украине. Я считаю, что это положительно. Закон я одобряю и считаю что это нужная вещь.

Денис, харків’янин:

— Ничего плохого не будет. Все будут свободны, правомочны говорить, выражать свои мысли на том языке на каком хотят. И по-моему, это хорошо.

На передодні підписання закону гарант конституції зустрівся з представниками української інтелігенції. В результаті зустрічі Віктор Янукович доручив Кабміну утворити робочу групу із залученням громадськості, відомих діячів освіти, науки та мистецтв, провідних фахівців із мовних питань для розробки та внесення системних пропозицій з удосконалення законодавства щодо порядку застосування мов в Україні.

Андрій Соловйов, Євген Шинкаренко. «Харьковские Известия».