Якщо область неспроможна, місто вимушено зробити все аби врятувати людей

23.10.2020 12:57   -
Автор:
Пандемія COVID-19 тільки в черговий раз довела неефективність медреформи, бо медична система як виявилось неспроможна справитися із ситуацією і це наочно, зазначають владники на місцях. От і у місті Харкові доводиться чи не самотужки долати усі труднощі аби надати інфікованим людям своєчасне лікування. 
 
Ігор Терехов перший заступник Харківського міського голови
 
Та реформа, которую в своё время Порошенко затеял, когда здесь были Райнин, Светличная, которые теперь рассказывают, что будут наводить порядок, которые 5 лет ничего сделали, а только развалили всё. Вы понимаете до чего мы дошли, вы знаете, что скорые помощи не принадлежат городу Харькову. Если раньше, она была в подчинение города, это было наше коммунальное предприятие и мы управляли им, закупали скорые помощи, оборудование для скорой помощи, медикаменты. Забрали её и отдали в область. Вы понимаете , что произошло, харьковчан обслуживает областное коммунальное предприятие, которое им совершенно не интересно и не нужно. 
 
А між тим епідситуація продовжує загострюються, зберігається тенденція щодо зростання нових випадків COVID, особливо в районах області, де, за данними облдержадміністрації, за два останні тижні показник приросту захворюваності складає 50%, що майже в 5 разів вищий, ніж у місті Харкові. Однак обласні медустанови, які визначені на прийом пацієнтів з коронавірусом, виявились не готовими до напливу хворих, особливо з важким перебігом недуги, обмаль кисневих лІжок, відсутність кисневої магістралі та й загалом дефіцит обладнання, і така ситуація зберігається й до цього часу. Міські ж владники, кажуть, навпаки часу не гаяли, як почалася пандемія створили оперативний штаб протидії COVID-19, який очолив особисто Харківський міський голова Геннадій Кернес і взялися до роботи.    
 
Ігор Терехов перший заступник Харківського міського голови
 
Мы успели закупить, выделили деньги, ИВЛ, кислородные концентраторы, потому что они необходимы были больным, купили антибиотики, противовирусные. Победили, будем говорить, эту ужасную трагедию на тот момент, эту первую волну коронавируса. В это время палец о палец никто не ударил из области. Оказывается в 22-ой больнице кислорода нет, кислородных станций не существовало на тот момент, врачи сами переболели, коек нет, всё забито больными, никто ничего не знает и ситуация в сегодняшних реалиях она продолжается. Поэтому мы приняли решение, что мы будем из наших городских не специализированных, которые у нас остались больницы, и сегодня открываем койко-места, хотя это не свойственная для города функция.. Понимаете в чём дело, но это же харьковчане.
 
Особливо, зазначає перший віце-мер Ігор Терехов, на часі ця робота зараз, коли треба зібрати всі зусилля, використати всі можливості, щоби надавати харків"янам необхідну гідну медичну допомогу.