Як у Жовтневому районі зиму проводжали та весну зустрічали

16.03.2013 16:19   -
Автор:

Столи на святі ломилися від страв. Але все ж у більшості панував він — млинець. Кожна господиня району хотіла похвалитися своїми власноруч спеченими. Зі сметаною, сиром, медом, зеленню і варенням — вибір великий. І не дивно, каже голова району Тетяна Цибульник, адже традиція така. Тож вже третій рік зустрічають Масляну всім районом.

Тетяна Цибульник голова Жовтневої райадміністрації, депутат Харківської міськради

-Блин -он ведь похож на солнце и чем больше ты блинов в эту масляничную неделю съешь, тем больше у тебя будет солнца и радостных дней в этом году и жизни. У нас этот микрорайон не так сильно задействован был и люди даже сами просили проводить такого плана гуляния и ждут реконструкцию парка где у нас совсем будет всё красиво и хорошо.

Хоча краси і веселощів було достатньо і сьогодні її створювали самі люди. Народ розважався від душі. Жартують, Масляна у всьому винна.

Валерій мешканець Жовтневого району

-Это Масляная это она поднимает настроение. Силу, здоровье, бодрость даёт так тем более ещё и солнышко. Как никак, а весна! А когда ещё "бабу" спалят то вообще. Капец зиме, да здраствует весна!

Геннадій мешканець Жовтневого району

-Радуемся жизни, кушаем блинчики по-чуть чуть. Настроение весеннее!

Людмила мешканка Жовтневого району

-Такого праздника ещё никогда небыло. Светлый, солнечный день и настоящие солнечные блины.

Тих кому одних млинців було мало, частували польовою кашею, святково-звареною.

Вікторія кухар

-У нас энергетическая весенняя кашка с зеленью. Она пшённая с тушёнкой, с зеленью. Всё для людей. Чтобы почуствовали весну и тепло.

Одні кашу їли, жінки, що за фігурою стежать — пісні співали, ну, а чоловіки за традицією силою мірялися. Жартома.

Олександр військовий

-На душе действительно радость и чуствуется праздник. Атмосфера отличная. И чуствуется действительно, что Масленница и весна пришла!

Прийшла Масляна в Жовтневий район не з порожніми руками. За результатами лотереї щасливчики отримали приємні і корисні в господарстві подарунки.

Районне свято тривало протягом кількох годин. Завершилось феєрично — спалюванням опудала зими. Якє і дало дорогу весні.