Як пройдуть місцеві вибори в умовах пандемії?

19.10.2020 12:18   -
Автор:
У Харкові дільниці готують до виборів. Міська рада виділила необхідні кошти на всі необхідні заходи. До дільниць закупили антисептики, дезінфектори, аби обробляти поверхні та проводити прибирання, спеціальні урни для утилізації засобів індивідуального захисту та обмежувальні стрічки для нагадування про соціальну дистанцію. Та виборці також мають піклуватися про власну безпеку та безпеку оточуючих і дотримуватися всіх рекомендацій від Кабміну. 
 
Кабінет міністрів України
 
Виборці повинні дотримуватися протиепідемічних заходів, обробити руки дезінфікуючими засобами перед входом в приміщення, перебувати в респіраторі або захисній масці. Однак, члени виборчої комісії можуть звернутися до виборців з проханням тимчасово зняти маску для підтвердження особи. Кабмін не рекомендує виборцям брати дітей на виборчі дільниці. Також варто користуватися особистої ручкою.
 
Проте якщо людина має симптоми коронавірусу або знаходиться на самоізоляції — може написати до 23 жовтня заяву з доданою довідкою медустанови та не приходити та дільницю. Проте це правило стосується лише тих, хто має ознаки захворювання чи контактував з хворим на ковід, всі ж інші мають прийти на дільницю та дотримуватися всіх санітарних вимог. Адже, як заявляли в Кабміні, місцеві вибори проводитимуть навіть і в червоних карантинних зонах, як зазвичай, на дільницях .