Як організують місцеві вибори 2020 під час пандемії

24.09.2020 12:54   -
Автор:
Протиепідемічні заходи під час організації та проведення місцевих виборів 2020 року, на період дії карантину у зв'явку з поширенням на території України ковід 19. У цьому сюжеті ми докладніше розповімо про специфіку роботи виборчих дільниць та безпосередньо організації голосування виборців.
 
Олег Михайлов адвокат
 
Щодо безпеки на виборчих дільницях. Наші громадяни можуть бути впевнені що міністерство охорони здоров’я буде готувати нові настанови, але на теперішній час декілька настанов вже є.
 
Щодо використання захисних масок на виборчих дільницях – обов’язкова умова, зазначає експерт, і вона вже діє в усіх приміщеннях, де можливе скупченнях людей.
 
Олег Михайлов адвокат
 
Щодо використання інших засобів, таких як антисептик, вологі серветки то можна попередити громадян про те що, якщо використовувати їх до відвідування дільниці або просто під час використання бюлетеню, то такий бюлетень може бути зіпсованим рідиною яка  міститься у таких засобах.
 
Виходячи з цього рекомендація фахівця виборцям проста  — використовувати дезінфікуючі засоби вже після голосування. Для того щоб унеможливити зіпсування бюлетеня. Також, законодавчо, вже урегульовано питання допуску осіб на виборчі дільниці, які мають ознаки респіраторних захворювань. 
 
Олег Михайлов адвокат
 
Будь-які приміщення а тим паче заклади охорони здоров’я, якщо це лікарні, освіти, якщо це школи або дитячі садки. Вони вже мають вимоги, які використовуються. 
 
Для громадян, які захворіли, але все ж хочуть використати своє право голосу, є альтератива, зазначає Олег Михайлов, і це переносні скриньки.
 
Олег Михайлов адвокат
 
Що робити тим громадянам, які із перестороги, або поганого самопочуття свого стану здоров’я  не хочуть ризикувати або наражати на небезпеку інших громадян. Таким громадянам потрібно сміло говорити про те, що вони можуть використовувати право заяви до виборчої дільниці, навіть за телефоном, для того щоб  переносні скриньки були принесені до дому таким особам.
 
Однак поки що жодних роз’яснень щодо алгоритму таких дій зі сторони ЦВК не поступало. Також найпоширенішої рекомендацію є використання на виборах власної кулькової ручки, для мінімізації контакту між виборцями. 
 
Олег Михайлов адвокат
 
Якщо підсумувати, то впевнено можна сказати, що навіть наявність такої небезпеки, як світова пандемія, ускладнених процедур, або навіть додаткових умов для забезпечення санітарної безпеки, вибори будуть саме такими, якими ми до них звикли, вони будуть саме на дільницях 08.06
 
У Харкові для забезпечення протиепідемічних заходів на виборчих дільницях під час організації та проведення місцевих виборів, з бюджету міста, планується виділити 3,5 мільйонів гривень.