Издевательство над животными – под запретом. В Украине хотят усилить ответственность

15.11.2019 12:15   -
Автор:
Евтаназію, контрабанду та жебракування з тваринами хочуть заборонити. У Верховній Раді зареєстрували відповідний законопроект, в якому запропонували посилити відповідальність за знущання над звірами. Бо, на думку авторів, існуючі адміністративні покарання практично нікого не лякають.  
 
Пояснювальна записка Проекту Закону №2351
 
Законопроект підсилює кримінальну та адміністративну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами, заходи з боротьби з браконьєрством, права місцевих рад з питань захисту тварин від жорстокого поводження; вдосконалює правила поводження з тваринами в сільському господарстві, скотарстві та при отриманні продукції тваринного походження.
 
Якщо законопроект ухвалять, в Україні заборонять бити, травити, вбивати, калічити, замуровувати в підвалі звірів, фотографуватися і утримувати диких та великих тварин в місцях громадського харчування та інших непристосованих для цього місцях, тобто всю пропаганду жорстокого поводження з тваринами. У разі ж порушення хоча б одного з цих правил – громадян будуть карати. Автори ініціативи пропонують ввести адміністративну відповідальність за жорстоке або безвідповідальне поводження з тваринами з 16 років, а от кримінальну з 14-ти.