Историческая экскурсия. Ветераны посетили «Высоту маршала Конева»

23.08.2014 13:17   -
Автор:

Ветерани, діти війни, люди похилого віку. Понад п'ятдесят підопічних територіального центру Комінтернівського районі — на висоті маршала Конєва. Вона для усіх харків'ян — історична. Саме тут у тисяча дев'ятсот сорок третьому році базувався командний пункт командуючого Степовим фронтом маршала Конєва. І саме звідси Радянській армії віддали наказ звільнити Харків від фашистських загарбників. Борис Гаврилович у ті роки був ще маленьким хлопцем. Однак пам'ятає, як радянські війська шли у наступ.

Борис Южаков дитина війни

Отсюда началось освобождение Харькова под руководством Конева. Он двигал свои войска на Харьков. Освобождали его практически двое суток. Наступление длилось около недели. Я помню это всё. Много было техники военной, танки. Люди были рады, что освободились, вышли на улицы. Все объявили, что город освободился и война в Харькове закончилась.

Як звільняли Харків — гостям розповідають і працівники музею на "Висоті Конєва". До експозиції ввійшли фотокартки, мапи воєнних років та солдатська зброя. Кожний експонат — це згадка про ті страшні часи, які довелося пережити. Більшість відвідувачів сьогоднішньої екскурсії побували тут вперше. Ініціатором цього екскурсу в історію став народний депутат України Анатолій Денисенко.

Анатолій Денисенко народний депутат України

У нас существует замечательная традиция на протяжении многих лет в предверии дня освобождения города мы организовываем экскурсии для жителей нашего округа в те места, с которых началось освобождение Харькова. Благодаря подвигу тех людей, которые здесь погибли, воевали мы уже много десятков лет в мирном городе. Спасибо им большое. И я надеюсь, что наш город останется мирным на протяжении ещё многих лет.

За мирне небо молилися і мешканці Червонозаводського району біля пам'ятника невідомому солдату, що на Основі. Тут проходив реквієм. На захід прийшли і дорослі, і малята. У заході взяв участь нардеп Анатолій Денисенко. Хвилиною мовчання усі разом вшанували пам'ять загиблих воїнів під час великої вітчизняної. Потім до монументу поклали вінки і квіти.