Інформаційні плакати та безкоштовна мобільна амбулаторія для виявлення ВіІЛ-інфекції – у Харкові триває акція “В ім’я життя”

12.09.2013 16:55   -
Автор:

Вулиця Раднаркомівська п’ять. З самого ранку тут діє мобільна амбулаторія і кожен охочий, безкоштовно а при бажанні – і анонімно, може пройти тестування на наявність ВІЛ чи Гепатитів B і C.

Наталія Сіромаха кореспондент

-Експрес-тест абсолютно простий та безболісний. Людина заходить до амбулаторії, здає кров і вже за 15 хвилин має результат на руках.

Харків’янка Інна розповідає, побачила амбулаторію і відразу вирішила пройти тест. Упевнена, такі акції дуже корисні: люди мають знати про ризик і про наслідки таких серйозних захворювань.

Інна харків’янка

-СПИД приобретает такие, достаточно большие масштабы. Эпидемия всему миру грозит распространением так, что я думаю, потратить пять минут своей жизни для того, чтобы позаботится о своем здоровье, по моему, каждый должен сделать.

Аналогічний тест на безоплатній основі можна пройти у кожному медичному закладі міста та області, запевняють організатори акції. Сьогодні, вибратися за межі лікарень і розмістити амбулаторію посеред міста, медичних працівників та організаторів наштовхнув початок студентського сезону. Адже, за їх словами, саме молодь найбільше стає жертвами ВІЛ та Гепатитів B i C.

Олександр Черкасов головний лікар Обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом

-То, что мы решили провести эту акцию с 10-того по 13-тое число в сентябре месяце – все таки много студентов приехало к нам в город, на учебу, вернулись многие после каникул летних. Амбулатория будет стоять с 10 до 16-00, как раз в то время, где много проходит людей, а так же молодежи. Станция метро Бекетова, площадь влюбленных – люди сдесь приходят, особенно молодежь, и мы их можем обследовать.

Сама процедура займає лічені хвилини, боятися нічого – аналізи збирає кваліфікований фахівець за допомогою сучасних одноразових стерильних інструментів. Ймовірність зараження, кажуть медики, -  нульова.

Анна Гнатенко керівник Харківського міського благодійного фонду «Надія є»

-Это опытные врачи, которые работают в Центре борьбы со СПИДом, которые предоставляют, конечно же, информацию, то есть, доктор предварительно перед тем, как человек приходит и сдает анализ-тест, доктор предоставляет всю информацию: что человек сдает, для чего, что это за заболевание, как это проходит.

Дізнатися більше про захворювання ВІЛ чи Гепатиту можна не лише з уст лікарів, а і крізь мистецькі твори. Пів сотні плакатів соціальної реклами з різних куточків планети, розмістили у приміщенні Будинку Культури міліції. На них -  уся гірка правда про чуму двадцять першого сторіччя.

Олександр Черкасов головний лікар Обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом

-После проведенных городского конкурса, трех международных – это единственная такая коллекция у нас в стране, и даже в мире.

Унікальну виставку харків’яни зможуть оцінити до 13 вересня включно.