Индекс инфляции в 2020 году составит 5,5% – Милованов

11.11.2019 14:52   -
Автор:
Уряд має декілька варіантів показників інфляції на наступний рік. Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов. Так, за базовим прогнозом, індекс споживчих цін складе у 2020 році 5,5 %. Втім, у Мінекономіки розглядають і більш, на їхню думку, оптимістичний прогноз, за яким показник інфляції становитиме 5,8%.
 
Тимофій Милованов міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
 
Різниця між базовим та оптимістичними прогнозами в рівні інвестицій в економіці. В оптимістичному сценарії на 3 мільярди більше зовнішніх інвестицій. Для того, щоб реалізувався цей сценарій потрібний кращий бізнес клімат, відсутність корупціі у владі та на місцях, працююча судова система, реформи (включно з ліберальним ринком землі та приватизацією). За оптимістичного сценарію інфляція буде трошки вище в перший рік, на 0,3%.Через збільшення активності через інвестиції. 
 
Свій прогноз надав і Нацбанк,  відповідно до якого за підсумками 2019 року інфляція становитиме 6,3%, у 2020 та 2021 роках – 5%. За даними регулятора, індекс споживчих цін зростатиме швидше, ніж передбачалося раніше. 
 
Інфляційний звіт НБУ за жовтень 2019 року
 
Подальше уповільнення інфляції до 5% у 2020-2021 роках, як і цього року, зумовлюватимуть досить жорсткі монетарні умови. Навіть за поступового зниження облікової ставки її реальне значення залишатиметься високим з огляду на поліпшення інфляційних очікувань. Високі реальні процентні ставки сприятимуть інвестиційній привабливості гривневих фінансових інструментів та, відповідно, позначатимуться на обмінному курсі гривні. Як наслідок, сприятливіша, ніж очікувалося раніше, ситуація на валютному ринку нівелюватиме тиск на ціни з боку внутрішнього попиту, який за новим прогнозом буде дещо вищим, ніж передбачалося.
 
Свій прогноз надав і Міжнародний валютний фонд, який передбачив, що індекс споживчих цін у наступному році складе 5,6%.