Ігор Терехов приїхав у США, щоб обговорити відновлення Харкова (відео)

28.04.2023 10:20   -

Перемовини щодо відновлення Харкова із мерами міст Північної та Південної Америки. Мер Харкова Ігор Терехов зараз знаходиться у США, аби обговорити з представниками уряду відновлення мегаполіса. Очільник міста, у складі української делегації, яка прибула на Саміт міст, розповідає про життя України та Харкова. Про це міський голова повідомив у своєму Телеграм каналі.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Я у Сполучених Штатах задля переговорів з представниками американського уряду. Головна мета всіх зустрічей – відбудова нашого Харкова. В межах цього відрядження я відвідаю Вашингтон, а також Саміт міст у Денвері, який вперше відбудеться за ініціативою Державного департаменту США та за підтримки USAID. Це надзвичайна можливість знайти нові ідеї та підходи до відновлення, що допоможе зробити Харків містом майбутнього. Дякую за запрошення, а також за незмінну підтримку України. Впевнений, що разом ми досягнемо потужних результатів.

Під час першого дня візиту української делегації, разом із мерами інших українських міст, Ігор Терехов розповідав американським колегам і журналістам про життя українців під час повномасштабного вторгнення. На панельній дискусії, очільник мегаполісу поділився, що Харків одне із міст, що найбільше постраждало від дій російських агресорів. Щоденні вибухи, багато знищенної інфраструктури, лікарень, навчальних закладів та житлових будинків. Зараз 150 тисяч харків’ян залишились без даху над головою. Тоді, понад рік тому, каже Ігор Терехов, довелося брати нас себе не звичні та не властиві кожному обов’язки – захищати місто та оберігати його мешканців.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Величезним викликом була евакуація людей. Я закрив метрополітен. і метрополітен став притулком для 200 тисяч харків’ян і мешканців міста. Їх потрібно було годувати, обслуговувати, медично обслуговувати – це були дуже важкі виклики. Але з ціма викликами ми справились і коли евакуювали Укрзалізницею людей, вивозили людей і відстоювали і відстоюємо місто Харків.

Після 24 лютого 2022 року, наголошує Ігор Терехов, змінилось все: відношення до росіян, пріоритети та завдання, а також витрати з бюджету. Очільник Харкова каже, вся команда муніципалітету зараз налаштовані працювати для створення комфорту для жителів міста в умовах воєнного часу

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
У нас зараз транспорт безкоштовний для усіх мешканців – це теж значні витрати міського бюджету. Тримаємо баланс бюджету. Ми допомагаємо нашим військовим, допомогаємо ТРО – це дуже важливо. Крім цього, захищені статі – я маю на увазі заробітна плата, освітянам, лікарям, бюджетнлї сфери. Крім цього, зараз враховуючи те, що в нас дуже багато людей, які переїхали з деокупованих територій – це 160 тисяч ВПО. Крім цього, в нас дуже багато підтриємств, котрі не працюють, нажаль, бо ми маємо постійні обстріли. Обстріли ракетами С-300, які летять до Харкова 35-40 сек.

російські загарбники окрім постійних обстрілів ще і знущались з мешканців регіону. Катування та насильство – це те, що залишали за собою агресори. Ігор Терехов наголошує, кожен злочин ретельно фіксується як українськими правоохоронними органами, так і міжнародними інституціями. Звірства агресорів продовжують виявляти та документувати.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Декілька прикладів: перший приклад. Третій час війни Російська БТР стоїть на кільцевій дорозі біля Харкова. Їде мати з дочкою, купляти продукти невелика червона машинка. Вони відкривають вогонь з БТР, поруч танк, який теж з кулементів насипає по машині, мати загинула, донька поранена. Наші військові забирають у полон того, хто стріляв по машині і він дає покази, що їм дали дали наказ стріляти по мирному населенню.

І це, каже Ігор Терехов, один із багатьох доказів того, що російська армія агресори та окупанти, які пришли на чужу землю нищити все навколо. Українці стали на захист своєї свободи, свого суверенітету та державності. Саме тому, підтримка міжнародних партнерів, в тому числі і США дуже важлива у такий важкий період для українських міст, акцентує очільник Харкова.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Війна в Україні не закінчилась, війна йде. І усе світове суспільство повинно розуміти, що зараз Україна остоює зі зброєю в руках свободу і демократичні інституції. По-друге, повинна бути сильна, озброєна, сучасно озброєна армія. По-третє, Україна повинна стати членом НАТО і членом Європейської спільноти, я маю на увазі Європейського союзу і це наша мета. Після нашої перемоги, я впевнений, що так і буде.

Під час обговорень учасники також розглянули питання посилення співпраці між американськими та українськими містами. Партнери із США зацікавлені надавати регулярну підтримку безпосередньо окремим регіонам, аби ще більше підтримувати українців. На додаток, обговорили питання моделювання сценаріїв повоєнного відновлення та підтримку міжнародних партнерів на цьому шляху.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Дуже хочу подякувати всьому амениканському народові за підтримку України. Насправді для нас це дуже і дуже важливо, бо без вашої підтримки ми б не змогли так обороняти нашу Україну, не змогли би захищати демократичні цінності Європи і світу. Попереду дуже багато викликів, дуже багато чого нам потрібно буде робити і ми розраховуємо на міжнародну підтримку і підтримку США.

ОСТАННІ НОВИНИ