єВідрядження: ФОП, юрособи та їхні працівники зможуть виїхати за кордон (відео)

20.08.2022 13:25   -

Українські підприємці з 1 вересня матимуть можливість виїжджати у короткострокові відрядження за кордон. Уряд ухвалив відповідну постанову. Подати заявку на виїзд можна через портал «Дія», цією послугою зможуть скористатися ФОПи та юридичні особи.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
Для цього їм потрібно відповідати чітко визначеним критеріям:
– своєчасно подати податкову звітність;
– не мати заборгованості зі сплати ЄСВ;
– виплачувати середню заробітну плату по юридичній особі чи ФОПу не менше 20 тис грн.

До того ж підприємці зможуть відправляти своїх співробітників у відрядження за кордон. Для цього потрібно буде також подати податкову звітність та сплатити борг ЄСВ, якщо він є. Та виконати ще кілька умов.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
За умовами проекту у відрядження за кордон матимуть можливість виїхати не більше 10% від загальної кількості працівників, але не більше 10 осіб. Попередньо підприємець повинен внести 200 тис. грн застави на власний ескроу рахунок в Ощадбанку. Ці гроші йому повернуть після того, як особа, що була у відрядженні, повернеться до України.

Якщо впродовж семи днів працівник не повернеться з відрядження, застава у 200 тисяч гривень перераховуватиметься до держбюджету. До того ж компанію позбавлять права відправляти за кордон інших співробітників, а наявні дозволи скасовуються. Крім того відрядження хоча й дається на тиждень, Кабмін передбачив ще 5 днів на форс-мажор.