«єОселя» для українців – хто зможе взяти іпотеку під 3% річних (відео)

24.10.2022 16:09   -

З жовтня у тестовому режимі в Україні почала працювати програма доступної іпотеки «єОселя». Так військовослужбовці, правоохоронці, медики, педагоги та науковці можуть придбати житло із мінімальним початковим внеском у розмірі 20% та кредитуванням на термін до 20 років. Процентна ставка становитиме 3% річних і залишатиметься фіксованою протягом усього строку кредиту. А вже з початку наступного року доступна іпотека стане відкритою для всіх українців, які зможуть взяти кредит на придбання житла під 7% річних

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
“єОселя” — це можливість придбати українцям житло з мінімальним початковим внеском 20% та кредитуванням до 20 років на вигідних умовах. Вже п’ять банків інтегровано у програму: «Ощадбанк», «ПриватБанк», «Укргазбанк», «Скай банк» та «Глобус Банк». Вони готові розпочати видачу перших кредитів.

При цьому, незалежно від того, застосовуватиметься ставка 3% чи 7% річних, одна особа може претендувати на купівлю максимум 52,5 квадратних метрів. Втім, на кожного члена родини цей ліміт збільшуватиметься на 21 квадратний метр. Тобто двоє людей зможуть придбати до 73,5 квадратних метрів, троє – до 94,5. Якщо позичальник хоче збільшити дозволену кількість “квадратів”, то він повинен сплатити більший перший внесок. На скільки саме – вирішуватимуть банки.

У міністерстві обіцяють, згодом можна буде надсилати заявку на іпотеку через портал “Дія” або мобільний додаток. Система автоматично підтягне необхідну інформацію з реєстрів і направить потрібні документи в банк, з яким і укладатиметься договір. На першому етапі, планують у Мінекономіки, видаватимуть близько 1,5 тисячі позик. За програмою “єОселя” банки кредитуватимуть громадян не власними грішми, а коштами державної Української фінансової житлової компанії.