Які фахівці в Україні найзатребуваніші. Статистика та прогнози аналітиків

05.01.2023 16:20   -
Автор:

На початку вторгнення активність шукачів зросла у п’ять разів: понад 100 відгуків на вакансію за місяць, кажуть аналітики WORK.UA.

ДАНІ ДОСЛІДЖЕННЯ СОЦГРУПИ “РЕЙТИНГ”
39% українців залишилися без роботи внаслідок вторгнення. У лютому 2022 року на сервісі WORK.UA спостерігали збільшення кількості оголошень про роботу на третину порівняно з лютим 2021 року. Найбільш відчутне падіння ринку праці сталося у березні 2022-го: менше 15 тис. оголошень проти 80 тисяч у 2021 року.

Поступово ринок праці відновлюється. Зараз середня кількість відгуків на одну вакансію сягає 26 на місяць. Ринок досі належить роботодавцю, констатують аналітики сервісу з пошуку роботи.

ДАНІ ДОСЛІДЖЕННЯ СОЦГРУПИ “РЕЙТИНГ”
Кількість вакансій у листопаді 2022го була удвічі менша, ніж у цей період 2021 року. Дефіцит робочих місць зберігається, проте кількість нових шукачів поступово знижується: на 9% менше у листопаді порівняно із жовтнем.
Найчастіше шукають роботу у Київській, Львівській, Дніпропетровській та Одеській областях. Також багато охочих працювати дистанційно.

Наразі найбільша кількість вакансій залишається у чотирьох галузях: обслуговування, виробництво, продажі та роздрібна торгівля.

СТАТИСТИКА WORK.UA
Найчастіше шукали роботодавці в Україні у листопаді-жовтні 2022-го фахівців таких спеціальностей:

 • продавець-консультант,
 • менеджер з продажів,
 • бухгалтер,
 • водій,
 • кухар.

Якщо ж говорити про весь 2022-й, то перші у списку ТОП-10 найбільш затребуваних в Україні професій за останній воєнний рік – це водії.

СТАТИСТИКА OLX РОБОТА
ТОП-10 найзатребуваніших професій:

 • водій,
 • різноробочий,
 • продавець,
 • менеджер з продажу,
 • кухар,
 • будівельник,
 • оператор колцентру,
 • охоронець,
 • прибиральник,
 • адміністратор.

А кількість доданих нових резюме на WORK.UA показує, що продавці у листопаді активніше за інших шукали роботу.

СТАТИСТИКА WORK.UA
Продавці-консультанти додали 7,5 тис. нових резюме, проте за цей період на сервісі з’явилося трохи більше 4 тис. вакансій для них. Також у листопаді почали шукати роботу майже 4 тис. менеджерів з продажу, а роботодавці опублікували трохи більше 4 тис. відповідних вакансій. Зважаючи на нові резюме, вільних водіїв на ринку було майже 3 тис., а вакансій для них — на третину менше.

А ось ТОП-5 посад з найбільшою конкуренцією: верстальник, ретушер, фахівець чату, адміністратор салону краси, вебдизайнер.
Натомість майже відсутня конкуренція серед вузьких медичних фахівців: офтальмологів, УЗД-спеціалістів та кардіологів. Наприклад, сервіс пропонує 11 вакансій кардіологів, але немає жодного резюме відповідного фахівця.

Щодо розміру зарплат, то від початку року середня зарплата в Україні тримається на рівні 15 тис. грн, повідомляють аналітики WORK.UA.

ДОСЛІДЖЕННЯ АНАЛІТИКІВ WORK.UA
Серед фахівців, що зараз отримують найбільші зарплати в Україні (крім IT), ріелтори, топменеджери, працівники транспортної галузі, спеціалісти з продажу, з реклами та PR.

Дещо змінився алгоритм пошуку претендентів на вакансію під впливом військових дій, зазначають аналітики.

Робочий процес переходить на другий план, першочерговим стає результат. Така тенденція збережеться у 2023 році.))

ДОСЛІДЖЕННЯ АНАЛІТИКІВ WORK.UA
Компанії забезпечуватимуть підтримку і захист співробітникам, які своєю чергою підтримуватимуть бізнес і шукатимуть можливості працювати, коли є змога. Роботодавці дедалі частіше наголошують в описі вакансій про наявність в офісі опалення, укриття, безперебійного інтернету та генератора.

Аналітики також прогнозують, що роботодавці частіше почнуть наймати жінок на посади, що вважалися чоловічими. Також перевага буде надаватися кандидатам, що готові навчатися. Компанії будуть зацікавленні навчати спеціалістів та утримувати їх від переїзду.

Крім того, кадрові рекрути вже зараз звертають більше уваги на емоційний стан потенційного співробітника, ніж на його професійні якості. Ця тенденція буде залишатися важливою, бо роботодавці бачать, як депресивні настрої впливають на ефективність.