«Я за те, щоб була жорстка вертикаль влади», – мер Харкова Ігор Терехов про законопроект №4298

05.03.2024 18:06   -

Децентралізація. Законопроект №4298  про місцеві державні адміністрації став предметом конгресових слухань за участі представників Офісу Президента, фахівців профільного комітету та очільників обласних та місцевих гілок влади.

Цей законопроект був ухвалений в першому читанні ще три роки тому. Та в другому читанні не вийшло. Фахівці і досі працюють над доповненнями до документу. Профільний парламентський Комітет минулого місяця розглянув законопроект №4298 і рекомендував Верховній Раді ухвалити його в другому читанні та в цілому. Тому на засіданні конгресу слухали фінальні доповнення, оскільки остаточна версія законодавчого акту влаштовує не всіх.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Це дуже важливий закон і я одразу хочу сказати, що я підтримую прийняття. Та є певні зауваження. Мені, як міському голові, і, я впевнений, і моїм колегам теж вистачає повноважень. Тому, коли кажуть за міських голів, то у них вистачає повноважень. Що стосується ОВА, якщо є певні можливості скорегувати якісь повноваження, дійсно, потрібно. І я за те, щоб у нас була, особливо під час війни і потім післявоєнний період, жорстка вертикаль влади. Але потрібно розуміти, що потрібно знаходити баланс. Баланс між гілками влади і домовлятися. І мати можливості домовлятися. Але, потрібно, щоб все це було виписано дуже ретельно у цьому законодавчому акті.  Ви знаєте, я зі свого досвіду хочу сказати, що бувають різні обставити і дуже багато сьогодні, насправді, є і залежить від відносин. У Харківській області у місті Харкові все добре, ми рухаємось. Але ж ми переживали такі часи, знаєте, я дуже давно працюю і бачив дуже багато таких речей, які ми знаємо, але про це не прийнято говорити у слух. Тому, я дуже хочу, щоб були у цьому законі ретельно виписані всі детально повноваження.

ОСТАННІ НОВИНИ