“І на оновленій землі врага не буде, супостата…” Гра на знання творчості та біографії Шевченка пройшла у Харкові

09.03.2024 18:34   -

Вірші Тараса Шевченка актуальні і сьогодні. Хоча з дня народження великого Кобзаря, генія, митця, поета минуло 210 років, день народження Шевченка святкують українці у всьому світі. Тематичний захід відбувся і у Харкові.

Шевченко, окрім творчості, активно займався громадською діяльністю, просвітництвом, був борцем за свободу і незалежність України. Чи добре знаються харків’яни на біографії, творах, ідеях Шевченка – якраз і показала інтелектуальна гра, яку провели в рамках пам’ятного заходу.

ЮЛІЯ ПЕТРОВА ПРЕДСТАВНИЦЯ МОЛОДІЖНОГО КРИЛА ПАРТІЇ “УСПІШНИЙ ХАРКІВ”
Ми спеціально розробили такий кахут- вікторину. Там будуть дуже цікаві такі факти, питання, для того, щоб наші учасники відповідали на них. Беруть участь чотири команди – наші депутати, молодь “Успішного Харкова”, Департамент сім’ї, молоді і спорту та молодіжна рада.

Учасники команд завзято взялись відповідати на питання. На результат впливала не лише правильна відповідь, а й швидкість.

Щодо переможців, то всі гравці продемонстрували глибокі знання теми. Як, кажуть вони самі, мабуть, ця інформація прошита в генетичному коді всіх українців.

АНАТОЛІЙ БЕССОНОВ ГОЛОВА МОЛОДІЖНОЇ РАДИ ПРИ ХАРКІВСЬКОМУ МІСЬКОМУ ГОЛОВІ, УЧАСНИК ГРИ
Ми стовідсотково знаємо дуже багато різних фактів про Шевченка, але саме такі заходи, вони дають змогу молоді ще більше заглибитись у біографію Тараса Григоровича Шевченка, почитати цікавих фактів про нього та, в цілому, це підвищує свідомість молоді і, я вважаю,такі заходи повинні проходити кожного року та охоплювати ще більше молоді.

З біографією Кобзаря діти починають знайомитися в школі, а вірші вивчають ще в дитячих садочках. Незламний дух Шевченка, кажуть учасники заходу, проглядається в кожному рядку його поезії.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ВОЛОДИМИР КОТКОВСЬКИЙ ГОЛОВА АДМІНІСТРАЦІЇ ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНУ, УЧАСНИК ГРИ
Ну, по-перше, сьогодні, в цю дату, ми повинні сказати щиро дякуємо нашим захисникам, які боронять нашу країну. А те, що стосується Т.Г. Шевченка, це для нас орієнтир, і в українській мові і літературі. І, як показує сьогоднішній захід, то нам є що робити сьогодні для того, щоб звіряти свої орієнтири.

Тараса Шевченка сьогодні по праву можна вважати символом незламності. Слова у віршах і оповіданнях Шевченка відгукуються захисною боротьбою, що ведеться на нашій рідній землі, каже Олексій Артикуленко.

ОЛЕКСІЙ АРТИКУЛЕНКО ДЕПУТАТ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, УЧАСНИК ГРИ
І Тарас Шевченко в своїх оповіданнях, в майже всіх, писав про те, що український народ свободний, вільний, любить свою країну, любить працювати і ні до кого з війною не йшов. Я думаю, що навіть ті, хто не знали повністю його оповідання, на сьогоднішній день читають, десь чують ці оповідання і проводять паралель на наше життя сьогоднішнє, і суттєво відображається це в тому, що те, що він казав у прошлому, на сьогоднішній день це все збувається.

«І на оновленій землі Врага не буде, супостата. І буде син, і буде мати, І будуть люде на землі!»Учасники заходу говорять, вірять, що ці рядки вірша Шевченка стануть пророчими і Україна переможе.

ОСТАННІ НОВИНИ