Храм на Залютино

23.08.2012 12:11   -
Автор:

 

Тридцятип`ятиметровий Храм Софії Премудрості Божої почали зводити вісім місяців тому. Під час його будівництва використовували сучасні матеріали та нові технології. Загальна площа церкви — більше півтисячі квадратних метрів, тому одночасно в ній може знаходитися понад сімсот прихожан. Гордістю храму є вівтар.

Андрій Павлюк протоієрей, настоятель храму Софії Премудрості Божої

— Действительно много и много добрых людей и благотворителей, добрых людей потрудились, это, конечно Южная железная дорога во главе с Остапчуком Виктором Николаевичем СК Ну пока что у нас самая прекрасная святыня — это тот прекрасный иконостас, если зайти в храм, вы его увидите, это роспись в византийском стиле, в древнем византийском стиле, которая украшает на сегодняшний день наш храм.

У цілому будівля храму нагадує давньоруські класичні святині з широкими золотими банями та хрестами, прикрашеними напівмісяцями. Та головна місія нової церкви не в зовнішній красі. Храм Софії Премудрості Божої має стати справжнім центром духовності та милосердя для величезної кількості людей.

Онуфрій архієпископ Харківський і Богодухівський

— Любой такой особенный объект как храм, он очень важен для города Харькова и особенно для нас, для Епархии, для церкви, мы очень нуждаемся, вот сколько к нам обращается верующих людей в Епархию, чтоб в таких районах как Залютино, на Пятихатках, открывались новые храмы, потому что люди нуждаются.

У новому храмі будуть діяти три прибудови: на честь Софії Премудрості Божої, Великомученика Артемія, Святого Апостола Андрія Первозванного. Велике значення для прихожан матиме і облаштоване подвір`я церкви, де знаходиться дитячий майданчик та лавочки для відвідувачів.

Віктор Остапчук начальник Південної залізниці

— Это не просто церковь, а целый комплекс, который включает в себя воскресную школу, интернет-библиотеку, дом странников, трапезная, постирочная и плюс еще дом для крещения детей и бювет.

Під час церемонії освячення храму начальника Південної залізниці Віктора Остапчука та весь його колектив нагородили грамотами, відзнаками та орденами Української Православної Церкви. За їхній внесок у зведення храму.

Геннадій Кернес Харківський міський голова

— Я хочу вас в канун очень большего праздника Дня освобождения Харькова, дня города Харькова поздравить с таким большим значимым событием, здесь на поселке Залютино, где появилась такая величественная церковь. Все мы обьеденены одной только целью — возродить величие нашей страны, нашей Слобожанщины.

Олександра Суфіянова, Віктор Ноздрачов. «Харьковские Известия»