Харьковской епархии – 220 лет со дня основания

05.11.2019 14:07   -
Автор:
Харківській єпархії – 220 років з Дня заснування. Святкову дату духовенство відзначило міжнародною конференцією, де обсудили важкі часи єпархії, період відродження та сучасні виклики богослов'я. 
 
Протоієрей Сергій 
 
Для нас ця дата пов'язана і з наукою і з богослов'ям, і з пасторською діяльністю.  Саме на роботі секцій будуть зачеплені питання богослов'я, філософії. Питання сучасного існування церкви в українському просторі в українському суспільстві. Ну і найголовніше, голосна нашої конференції полягає в тому, щоб ми могли бути доступні для сучасника. Для розуміння, щоби поняття богослов'я, богословська термінологія легко сприймалася сучасним слухом.
 
Левова частка того, як люди розумітимуть богослов'я залежить від самих священнослужителів, яких готують у духовній семінарії при Харківській єпархії, навчальний заклад, що наслідує традиції колегіуму, де працював Григорій Сковорода. Окрім того, в Харкові  функціонує Іконописна школа. Всього в семінарії навчаються понад дві сотні студентів. 
 
Протоієрей Сергій 
 
Семінарія дає можливість студентам отримувати знання і з церковних наук і знайомитися і зі світськими науками : психологія, правові дисципліни. Безумовно це сьогодні важливо. Священик повинен бути людиною освіченою. Ми знаємо, що завжди на священика покладений тягар у вигляді Христа господнього, щоби нести на своїх плечах всіх людей. 
 
У планах семінарії, покращити систему навчання. І що найголовніше, підкреслили в Єпархії, щоб кожен студент відчував своє покликання.