Харьковских льготников просят подавать заявления на монетизацию льгот

30.09.2019 13:23   -
Автор:
Харківських пільговиків просять подавати заяви на монетизацію. Справа в тому, що з жовтня 2019 року в Україні починається видача коштів для сплати житлово-комунальних послуг. У Департаменті праці та соціальної політики Харківської міськради нагадали, що цей процес проходитиме за зразком монетизації субсидій. Також можливі два варіанти.
 
1. У безготівковій формі шляхом перерахування коштів на обліковий запис пільговика в "Ощадбанку", який буде здійснювати переказ коштів на рахунки керуючих організацій, що надають послуги (без звернення пільговика). Зекономлені кошти за підсумками опалювального періоду будуть перераховані на особистий рахунок пільговика в "Ощадбанку".
 
2. В грошовій готівковій формі кошти будуть перераховувати, за бажанням пільговика, на рахунок уповноваженого банку або "Укрпошти". Для цього пільговику необхідно до 15 жовтня (15 травня — на літній сезон) звернутися із заявою в управління праці та соціального захисту населення адміністрацій районів для зазначення виплатних реквізитів. 
 
Бланк заяви на монетизацію пільг можна знайти на офіційному сайті Харківської мерії. В її профільному Депертаменті також зазначають, що громадяни, які отримають кошти готівкою, повинні щомісяця сплачувати фактично спожиті житлово-комунальні послуги з урахуванням суми пільги. Управління праці та соціального захисту населення щомісяця направляють списки на підприємства-постачальники житлово-комунальних послуг про осіб пільгової категорії, які отримали або втратили право на пільги. Тому пільговикам необхідно інформувати управління у разі зміни місця проживання або змін у складі сім'ї.
 
Також департамент звертає увагу, що всім харків'янам-пільговикам необхідно повідомити в свої районні управління соціального захисту номер мобільного телефону. Це необхідно для внесення його в облікову картку пільговика Єдиного державного реєстру осіб, які мають право на пільги.