Харьковские предприниматели будут обращаться в Верховный Суд, чтобы защитить свои права

14.01.2020 14:38   -
Автор:
Найбільший ринок у Європі, що налічує більше 15 тисяч робітників переживає період конфліктів та судових суперечок. А все через те, що підприємці, які працюють на ринку Барабашово відчувають незахищеність. Закони України, кажуть вони, тут не діють вже багато років. Адміністрація ринку тисне на тих, хто захищає свої громадські права та продовжує порушувати не тільки закони, а і навіть правила благоустрою міста Харкова. Як це сталося і з одним з магазинів, де 11 років веде свою підприємницьку діяльність Ганна Храмцова. Вона була вимушена звернутися до суду, аби довести, що на ринку порушуються елементарні норми реєстрації торгівельних майданчиків. Об'єкти торгівлі, які відвідують щодня тисячі людей, зведені без дозволів та установчих документів. 
 
Дмитро Житченко адвокат підприємців ринку "Барабашово"
 
Жодна з комісій державних – їх не перевіряла. Жодним чином не аналізувала той факт – чи взагалі можна цим будівлям тут стояти, тому що вони знову ж таки збудовані без проекту, збудовані без будь-якої технічної документації, без здійснення авторського нагляду. Чи вони завтра заваляться і пошкодять якусь людину.
 
Крім того, суперечливі моменти є і стосовно адреси, яка нібито було присвоєна магазину. У розпорядженні адвокатів підприємців є факти, що доводять незаконність цієї процедури. 
 
Дмитро Житченко адвокат підприємців ринку "Барабашово"
 
З наданих ПАТ "Концерн АВЕК і Ко" доказів слідує, що ЗАТ "Транспортник" отримано дозвіл на будівництво торгівельно-виставочного центру за адресою: проспект 50-річчя ВЛКСМ, 24. Торгівельні ж павільйони,  які є предметом даного спору розташовані за адресою: проспект 50-річчя ВЛКСМ, 2488а. Вказані адреси не є ідентичними і знаходяться на різній місцевості, на різних земельних ділянках.
 
Представники міської ради, які виступають третьою стороною у справі Храмцової, також відзначають ряд порушень. Одне з таких – відсутність не тільки дозволу, на будівництво магазину, а й актів на введення його в експлуатацію. 
 
Сергій Яковенко головний спеціаліст юрист-консульсектору правового забезпечення архітектурно-будівельного контролю Департаменту територіального контролю  
 
Об'єкти нерухомого майна побудовані без дозволу на їх будівництво, розташовані на земельній ділянці, яка належить територіальній громаді в особі Харківської міської ради. По-друге – побудовані без розроблення проектної документації. Можливо вони розроблялись, але ми таку проектну документацію не бачили. В матеріалах такої справи вона відсутня, також відсутній дозвіл виконавчого комітету міської ради на впровадження будівельних робіт за вказаною адресою. Адреса такого об'єкту нерухомого майна міською радою також не присвоювалась.
 
Захищати свої права підприємці Барабашово мають намір і далі. Наступний крок – харків'яни звернуться до Верховного суду. Саме тоді коли ситуація на ринку буде розглянута вищою судовою інстанцією України, впевнені представники малого бізнесу Харкова, в них з'явиться шанс, що на території Барабашово нарешті запрацюють закони держави, і дії власників та керівників концерну АВЕК отримають належну оцінку правосуддя.