Харьковские прадеды и правнуки: о войне

07.05.2012 18:26   -
Автор:

Історія вісімнадцяти бійців, які ціною власного життя зупинили прорив фашистських танків, нікого не залишила байдужими. Ветерани впевнені, режисеру вдалося передати атмосферу тих часів і показати, що подвиг радянського народу, це не щось абстрактне, а важка праця і готовність віддати все за ради щастя своїх дітей.

Маргарита Таранцева,  ветеран Великої Вітчизняної війни:

-Это не передашь, это надо видеть. Я все время детям говорю: берегите то что есть, любите друг друга, помогайте друг другу

Велика вітчизняна пройшлась по долі багатьох людей, практично у кожній родині хтось загинув у ту війну. Тож правнуки тих, хто захистив світ від фашизму, мають знати, як їх прадіди вистояли у страшні часи.

Валерій Писаренко, народний депутат України:

-Те кто не помнит прошлого, те не имеют будущего. Очевидно, что великая победа, которая нам досталась благодаря подвигу наших дедов и прадедов. Она не должна быть забыта.

Для  юних глядачів все, те що відбувалося в середині минулого сторіччя, сказання давніх днів. Але сьогодні, розповідають школярі, коли поруч з ними в залі ті хто брав участь у Великій вітчизняній, історію відчуваєш зовсім по іншому.    

Рита Романенко,  учениця гімназії:

-Было очень много потерь и нашествий. Не щадили никого: ни детей, ни женщин, ни стариков.

Данило Колесник,  учень гімназії:

-Я понимаю, сколько они сделали для нас. Благодаря им — мы живем. Потому жалко, что их становиться все меньше и меньше. 

Андрій Соловйов, Євген Шинкаренко, Харьковские Известия.