Харьковчанин возглавил Администрацию Президента

14.06.2014 21:51   -
Автор:

Борис Ложкін голова Адміністрації Президента України

Власть не понимает, что медиа — это отрасль, это крайне важно изменить, это понимание, это такая же отрасль экономики, как и все остальное, которую тоже надо поддерживать.

Борис Ложкін — живе втілення американської мрії, але — українського зразка. Людина, яка створила себе сама. На початку 90-х, у нього не було ні стартового капіталу, ні впливових батьків. Він створив одне з перших комерційних видань в СРСР. Це була невеличка газета "АТВ". Єдине друковане видання, що публікувало програму передач 7-го харківського телеканалу та історії про зірок.

Борис Ложкін голова Адміністрації Президента України

«С АТВ я попал в десятку: очередь за газетой выстраивалась через всю площадь Дзержинского. Такое было один раз в моей жизни. Пока».

Вдалий комерційний проект Ложкін розширив, замінивши чорно-білу "АТВ" на великий по формату і кольоровий тижневик "Телетиждень". Йшли роки, і "Телетиждень" з окремого видання переріс в цілий видавничий холдинг. Завдяки неабияким організаторським якостям, Ложкину вдалося консолідувати права на видання в Україні найбільш читаємої газети колишнього СРСР — "Комсомольської правди". Маючи розвинене ділове чуття, Ложкин вмить уловив зростаючий попит на якісну ділову пресу. Він став випускати журнали "Forbes-Украина" і "Фокус". Вартість холдингу досягла сотень мільйонів доларів. І за оцінкою РБК увійшов в топ-15 найбільших медіа-компаній пострадянського простору. А сам Борис Ложкін став одним з тридцяти найвпливовіших медіаменеджерів. Але рік тому він вирішив рухатися далі, і продав основну частину акцій свого холдингу.

Борис Ложкін голова Адміністрації Президента України

Меня прежде всего сейчас интересует больше он-лайн проекты, чем печатные проекты, может не в чистом виде, и мне конечно было бы интересно построить компанию, может больше, чем УМХ масштаба, если говорить о медиа, то это сделать сложно, из-за маленького размера рынка, но, например, это осуществимо для компании, которая занималась электронной коммерцией, которая сейчас растет, кстати, достаточно успешно растет в Украине.

Призначення Ложкина главою Адміністрації Президента для багатьох стало несподіванкою. Під час інагурації Порошенка медіамагнат утримувався від коментарів.

Борис Ложкін голова Адміністрації Президента України

Это очень важно, что он победил, и очень важно, что победил в первом туре — объясните почему? — потому что в нашей стране будет мир и процветание. а будете вы работать, чтоб был мир и процветание в администрации Президента?

Стати більш відкритими та піти від політики — Адміністрація Президента має змінити стиль роботи. Таке завдання стоїть перед Борисом Ложкіним на його новій посаді.

Юрій Якименко директор політико-правових програм Центру Разумкова

Отсутствие у Ложкина бюрократического опыта с одной стороны минус, но с другой — плюс. Открыто о своих политпредпочтениях он не заявлял. То есть у Ложкина будет больше возможностей выстраивать деятельность АП под президента — быть менеджером Администрации, а не играть самостоятельную роль, как делали многие предыдущие главы АП.