Харьковчане поддерживают отказ от курения в общественных местах

29.03.2012 16:35   -
Автор:

Від пагубної звички паління однією забороною не позбавишься, запевняють курці зі стажем. А тому до нового закону, який вже в першому читанні ухвалили парламентарі, про заборону паління у всіх громадських місцях, ставляться скептично.

Дмитро студент
 Надо создавать определённые специальные места где можно курить, а пока не будет этих мест, как можно с человека взимать какие-то деньги за то, что он курит в общественном месте. 

Олександр студент
Дома сидеть наверное, дома курить. И ещё варианты…Нет всё таки надо какие-то кафе организовать, где можно курить, ведь это тоже наше право.

Натомість медики ВООЗ запевняють — у світі тютюнова епідемія. За статистикою, в Україні сьогодні палить майже кожна третя людина, а значить піддає ризику власну сердцево-судинну систему. Однак ще більше, кажуть, страждають пасивні курці, яким мимоволі доводиться вдихати дим.

Віктор Огнєв професор, звідувач кафедри соціальної медицини ХНМУ
В выдыхаемом дыме огромное количество тех же химических веществ, которые вдыхает курильщик, но помимо этого в выдыхаемом воздухе несутся отдельные элементы остатки клеточные, возбудители различные. 

Втім курці на вулицях, транспортних зупинках, в під"їздах та в деяких громадських приміщеннях — сьогодні звична картина. Люди з цигаркою почуваються вільно.

Сергій пенсіонер
Всё правильно, я поддерживаю этот законопроект, курить вредно впринципе, сам не курю и никому не рекомендую.

Анна студентка
Хотіла б щоб взагалі не курив ніхто, заборонити і штрафувати людей, от це було б прекрасно.
 
Боротьбу з палінням треба проводити сАме через заборону, вважають фахівців. І така законодавча ініціатива, впевнені, має бути підтримана. До того Україна підписала Рамочну конвенцію ВООЗ по боротьбі проти тютюну.

Наталія Король національний спеціаліст Бюро ВООЗ в Україні
Сейчас надо добиться абсолютного 100 % запрета в общественных местах и питания — бары рестораны. Сейчас 50 на 50, но это полумера. Ведь безопасной концентрации табака не существует.

Втім, зазначає Наталія Король, обмежити зовсім права курців було б неправильно, а тому для паління мають таки визначити спеціальні місця, але тільки на вулиці. Пасивні курці не проти.

Вадим студент
Если отводить специальные места на улице вот как эта площадка, то тогда вполне нормально. Пусть курят, никто особо не страдает.

Втім завзяті противники тютюну сподіваються, що місця для курців у Харкові зведуть до мінімуму, а парки, сквери, та спортивні майданчики оголосять взагалі зонами вільними від паління. 

Анжела Сушко, Євген Шинкаренко, Харьковские Известия.