Харьковчан штрафуют за мусор в подъездах

07.10.2014 16:14   -
Автор:

Вулиця Мироносицька, 49. Це будинок з квартирами-комуналками. Коридори між кімнатами нагадують помешкання гоголевського героя Плюшкіна. Тут і пуста тара, і старі меблі, і будівельні матеріали, якими, судячи з пилу, ніхто не користувався кілька років. Власників цього "скарбу" співробітники "Жилкомсервісу" вже неодноразово просили прибрати. Однак результату нуль. Тож тепер комунальники вдаватимуться до більш радикальних дій.

Наталія Рябовол начальник дільниці № 12 Київського району КП "Жилкомсервіс"

Жильцы факт захламления не считают захламлением, они считают, что у них маленькие комнаты, и им хранить эти вещи негде. Выделяется им 3 дня на уборку мест общего пользования. Если же не реагируют на предписания, то составляется протокол об админнарушении и передается в администрацию района на рассмотрение.

Однак штраф — не найстрашніше, що чекає на нерадивих мешканців засмічених під"їздів та коридорів. Місця складування сміття, підкреслюють рятівники, найчастіше стають осередком пожежі, від якої дуже складно врятуватися.

Євген Василенко головний фахівець відділу зв'язків з громадськістю ГУ ДСНС в Харківській області

Если в этом доме возникнет пожар, где пути эвакуации загромождены, то здесь в чем опасность — в том, что быстро распространяемся дым. Т.е. людям придется эвакуироваться только через окна или же, если подъедут спасательные службы, то по автолестницам. Через коридор — возможности такой у людей не будет.

Не прибираючи сміття, на найбільше небезпеку себе наражають харків"яни, які мешкають в старіх будинках з дерев"яними перекриттями. Адже у разі пожежі одна кімната повнястю згоряє максимум за 5 хвилин. Тож фахівці попереджають — залишати непотріб біля помешкань не можна ні в якому разі. Для цього в міських дворах є спеціальні контейнери.