Харьков за мир! Харьковский горсовет обратился к Владимиру Зеленскому

16.10.2019 14:51   -
Автор:
Харків за мир в Україні! І це не слова, а реальні дії. На черговій сесії Харківської міської ради міський голова Геннадій Кернес звернувся до депутатів міськради, аби вони підтримали звернення до Президента країни Володимира Зеленського щодо "Формули Штайнмайєра". Повний текс звернення був також оприлюднений на офіційних сторінках градоначальника в соціальних мережах телеграм та фейсбук.
 
Геннадій Кернес  Харківський міський голова
 
Протягом останніх тижнів у багатьох містах країни, в тому числі й у Харкові, були організовані та проведені акції "Ні капітуляції!". Низка обласних та міських рад, зокрема, у Луцьку, Львові, Полтаві, Кропивницькому та інших містах, звернулися до Президента Володимира Зеленського щодо недопущення реалізації "Формули Штайнмайєра". Деякі безвідповідальні політики відразу заголосили: ""Формула Шатнмайєра" — капітуляція!" і почали лякати третім Майданом. Вони прагнуть війни, аби знову ділити українців на патріотів та "зрадників" чи "сепаратистів". 
 
За текстом звернення такі політики навмисно вводять українців в оману, переконуючи громадян, що мир за "Формулою Штанмайєра" дорівнює здачі державності та капітуляції. Тож Харківська міська рада заявила.
 
Геннадій Кернес  Харківський міський голова
 
Харків пережив важку і тривожну весну 2014 року і залишився містом, над яким майорить український прапор. Всі роки протистояння на Сході Харків був і є містом, яке надало притулок та захист сотням тисяч вимушених переселенців. Харків допомагав нашим бійцям на передовій, лікував поранених у шпиталі, забезпечував Антитерористичну операцію, а потім й Операцію об’єднаних сил важкою бронетехнікою. Зрештою, Харків поховав багатьох своїх синів і дочок, які віддали життя за мир у рідному місті і всій Україні. Ми добре знаємо ціну цієї війни. Але за останні місяці ми відчули надію на мир. Першою її ознакою стало повернення до України полонених з Росії. Проводячи переговори зі світовими лідерами, Президент України та його команда домоглися покращення ситуації на передовій та зменшення кількості обстрілів. Був розблокований завмерлий Мінський процес, головна мета якого – мир на Сході України. 
 
Під час прес-марафону, що відбувався 10 жовтня, зазаначається у зверненні, Володимир Зеленський заявив, що він переміг на президентських перегонах завдяки тому, що обіцяв стати Президентом миру. Тож депутати Харківської міської ради підтримують Президента України у пошуках миру. 
 
Геннадій Кернес  Харківський міський голова
 
Ми вважаємо "Формулу Штайнмайєра" єдиним на сьогодні реальним шляхом до припинення війни. Відведення військ не є відступом, а є кроком вперед до ще більшого припинення вогню, а, отже, і смертей. Розформування на тимчасово окупованих територіях усіх незаконних збройних формувань принесе спокій нашим братам, таким же українцям, як і ми, в окремих частинах Луганської та Донецької областей. Контроль над українським кордоном захистить від появи на території країни людей, які прагнуть подальшого протистояння на Сході, і сприятиме проведенню тамтешніх виборів не під дулами автоматів, а під спостереженням ОБСЄ. Вибори в ОРДЛО за українським законодавством поверне Україні неконтрольовані зараз території. 
 
Проте перші кроки до миру, йдеться у зверненні, одразу наштовхнулися на опір "партії війни". У Харківській мерії розуміють, який тиск зараз чинять на Президента України та його команду ті, хто звик заробляти на війні, і ті, кого їм вдалося ввести в оману, переконавши, що між "миром" та "капітуляцією" немає жодної різниці. Втім Харківська міська рада переконана – Президент країни, який розуміє, що у нього є шанс принести мир в Україну, не має права зійти з цього шляху.
 
Геннадій Кернес  Харківський міський голова
 
Харківська міська рада вимагає від політиків усіх рівнів припинити інсинуації навколо цього документу, а також утриматися від проведення акцій "Ні капітуляції". "Формула Штайнмайєра" не передбачає визнання анексії Криму. Ця формула не легалізує бойовиків, а навпаки, передбачає повернення українського законодавства та правопорядку на тимчасово окуповані території Луганської та Донецької областей. Відмова від неї у рамках Нормандського формату позбавить Президента аргументів на підтримку України з боку таких потужних союзників, як Німеччина та Франція. 
 
Користувачі соцмереж відразу відгукнулися на звернення міськради. Більшість коментарів за підтримку, за підтримку миру по всій території держави.
 
Людмила Козырева
 
Может хоть Вы достучитесь! А главное, чтобы люди прочитали это обращение, потому что огромное количество людей так и думают "формула Штайнмайера- капитуляция". 
 
Яна Валерьевна Тулина
 
Спасибо за мир в Харькове!!! Стоп заработкам на войне, горе и крови Украинцев!!! 
 
Александра Валуйская (г. Северодонецк)
 
Респект, вам, Харьковчане!!!! Именно так, с Большой буквы!!!! 
 
Надежда Резанцева
 
Вот сейчас слушаю Кернеса, умничка все правильно говорит, что в его силах делает что не говорите, а он у нас классный!! 
 
Викуля Викуля
 
Поддерживаю!!! Хватит этой войны!!! Лучший мэр нашего прекрасного города! 
 
Аня Сухопар 
 
Правильно делаете, а то только и орут про эту капитуляцию, а вторая сторона, которая за мир и которой большинство в основном не светится.
 
Харківська міська рада у своєму зверненні засвідчує свою повагу Президенту та вітає і підтримує всі його зусилля щодо повернення в Україну миру. Депутати Харківської міської ради, як органу місцевого самоврядування, йдеться далі, будуть втілювати у життя всі рішення Гаранта держави щодо мирного врегулювання конфлікту на Сході України. Адже людські життя, мир і територіальна цілісність України, впевнені керівники Харкова, є найвищою цінністю держави. Депутати підтримали таке звернення.