Харьков. Общественный контроль

07.04.2012 23:54   -
Автор:

У середу у сто шістдесят п"ятій школі нагороджували школярів, які врятували двох дітей з крижаної води. Вчинок старшокласників дорослі назвали подвигом і навіть вирішили номінувати їх на всеукраїнську премію.

Ірина Бережна, народний депутат України:

— Я буду лично инициировать и уже подготовила обращение во всеукраинский конкурс, вернее єто всеукраинская премия "Гордость страны", чтобы наших героев Аню и Сашу представили к награде и номинировали на эту почётную премию, потому что они действительно являются гордостью нашей страны, гордостью Харькова

Четвертого квітня у місті знов зносили незаконно встановлені МАФи. За цей день припинили свою діяльність ще три ігрові салони, власники яких захопили землю та самовільно розмістили кіоски із забороненим бізнесом. Усього ж під знесення підлягає двадцять один об"єкт.

У середу комунальники розповіли та показали, як дезинфікують сміттєпроводи. Кажуть, етап їх консервації позаду і з початку місяця вони вже обробили сміттєпроводи у п"ятнадцяти багатоповерхівках. А до осень план — у понад чотири тисячі будинків.

Валерій Герман, начальник дезінфекційної служби організації «Чистий дім»:

— Всё, что скопилось я не знаю, с каких времён, никогда ж не чистилось это, теперь мы занимаемся этим, дезинфицируем всё .

У четверг в обладміністрації офіцер і два солдати отримали ордени «За мужність» та пам'ятні нагрудні знаки «За доблесну службу». Вони у мирний час врятували багато життів. Один з них – Володимир Березюк ціною власного життя. Військовослужбовці захистили свою частину від нападників.
 

Геннадій Кернес, Харківській міський голова:

— Ваш подвиг в мирное время — это героический подвиг. Те кто шёл за оружием, наверное имели намерения продлжить свою преступную деятельность, вы спасли ценой солдата многие жизни наших граждан. Я думаю, что мы обязаны постоянно это помнить (СК) Вечная память погибшему солдату

Того ж дня, обладміністрація підписала угоду з інститутом охорони здоров"я дітей та підлітків. Це дасть можливість дітям-сиротам області проходити обстеження у кваліфікованих фахівців. Перші п"ятнадцять пацієнтів вже оглянуті.

 Ігор Шурма, заступник голови Харківської облдержадміністрації:

— Говорячи про цей проект можна говорити, що він є абсолютно безтерміновий ,по тій простій причині, що поки не буде обстежено в умовах стаціонару національної академії медичних наук Харківської області апріорі він закритися не може.

У п"ятницю мер продовжив зустрічі з ветеранами. Після особистих прийомів у Київському, Дзержинському та Ленінському районах, міський голова поспілкувався з мешканцями Жовтневого.

Геннадій Кернес, Харківський міський голова:

— Мы должны создать систему с вами, чтобы эта система работала, не просто от случая к случаю, от выборов к выборам, а чтобы мы жили в городе в котором вы будете чувствовать себя в безопасности и знать, что если эта дорога, к примеру, треснула или там появилась яма, то через определенное время вы увидите что этого нет потому что ее будут обслуживать. Вот в чем наша задача. 

У п»ятницю у місті дізналися, що енергозабезпечення фан-зони на площі Свободи — під загрозою. На час проведення Євро-2012 площа перетвориться на масштабну фан-зону. А це потребує додаткової електроенергії.  Додати необхідні п"ятсот кіловат міг готель "Харків-Палас", але його керівництво відмовилось від співпраці.  Тож доведеться розташовувати на площі масштабні дизельні генератори.

Михайло Гончаров, юрист:

В целом закон положительный, однако есть определенные нестыковки, притирается так сказать, с нормами другого законодательства. В рамках данного закона проводятся изменения в другие нормативные акты. Нужно время конечно же и время покажет как он проявит себя на практике.

Критики закону, визнаючи його позитивні моменти, нарікають – готувати нормативну базу треба до ухвалення основного документу.

Олександр Дроздов, директор юридичної компанії:

— Наверно идеальных законов не бывает, потому что с одной стороны закон выступает тем мерилом, который определяет состояние вещей, якобы на будущее, с одной стороны, а с другой стороны этот закон задает тон для того, чтобы в надлежащем направлении развивались те или иные отношения.

Без практики врахувати всі тонкощі неможливо, впевнені фахівці. Особливо це стосується документів під грифом «цілком таємно» та «для службового користування». Бо в українській службі безпеки та міліції і досі використовуються норми зберігання інформації, що існували за радянських часів.     

Михайло Тарасенко, юрист (СБУ):

— Основные подводные камни заключаются в том, что существуют некоторые несогласования по поводу информации с ограниченным доступом. Есть не состыковки других нормативных актов в том моменте, то что касается информации. И даже на уровне ведомств надо еще приводить свою нормативную базу в соответствии с законом Украины про доступ к публичной информации.

Але попри всі недоліки, закон про доступ до публічної інформації вже діє. Цілий рік. І лише за останній час до державних органів України із запитами звернулося вже понад двісті тисяч громадян.

Антон Стебелєв, адвокат :

Он как кислород для народа, так как он дает возможность получить информацию, дает возможность защитить права гражданина в полной мере и как один из элементов в том числе и противодействия даже коррупции.

Закон про доступ до публічної інформації, запевняють законодавці, це тільки перша ластівка. Чекають на ухвалу парламенту: закон про громадські об’єднання, про місцеве самоврядування та про громадський контроль.    

Михайло Добкін голова Харківської облдержадміністрації
— Сегодня Украина обязана сделать шаг в построении реального гражданского общества, общества, которое будет не по желанию власти, а по своей сути принимать участие в разработке самых жизненно важных вопросов государства. А также будет реально контролировать власть.