Харківський зоопарк чекають перетворення

12.01.2013 15:29   -
Автор:

Анжела Сушко кореспондент

-Цього року у Харківському зоопарку планують побудувати будинок для жирафів. Майбутнє помешкання, обіцяють, буде скляним, щоб за жирафами можна було спостерігати з вулиці. А щоб велетні і в середині почували ссебе комфортно, передбачено зробити підігрів підлоги та повітря, системи вентиляції та кондиціювання. Такі умови утримання, упевнені зоологи, здатні значно подовжити вік життя цих тварин у неволі.

Помешкання для них розташується ось в цій частині зоосаду. Майданчик для будівництва підготовлено і вже закладено фундамент. Зараз цих найвищих наземних тварин планети, у Харківському зоопарку не має. Раніше жирафи були. Вони заходились у приміщенні антилопнику, але через непридатні умови, хворіли і помирали в 15 років, хоча мали б жити всі 30. Тож коли для довгошиїх возведуть особистий дім, представники Європейської асоціації зоопарків, обіцяють подарувати пару жирафів.  
Втім, тільки на цьому зупинятися не мають наміру, зазначає директор зоосаду Олексій Григор'єв. Цього року збираються також оновити дорожнє покриття на всій території і провести комплексний благоустрій. На це з міського бюджету вже виділено півтора мільйона гривень. Згодом дійде справа і до реконструкції волєрів та будівництва нових помешкань для тварин. Адже за сучасними вимогами строк експлуатації багатьох з них вже вичерпано.  

Олексій Григор'єв директор Харківського зоопарку

-Постоянно ухаживать, дезинфицировать эти здания намного дороже, чем построить новое. Поэтому в Европе, как правило, каждые 20 лет обновляется весь этот фонд. У нас фонд не обновлялся больше 100 лет. Мы нашли понимание, у нас скорее всего на следующий год будет поэтапно обновление жилья для зверей.

Це необхідність, кажуть фахівці. Адже у Харківському зоопарку найбільша у Східній Європі колекція — 7 тисяч екземплярів, 400 видів тварин. І всі вони потребують особливих умов утримання, особливо взимку. Тож до холодів, запевняють, запасли корми, підготували приміщення і навіть створили для відвідувачів нову експозицію.

Олексій Григор'єв директор Харківського зоопарку

-Сделали новую экспозицию помещения обезьянника, где любой может посмотреть вислоносов, удивительно красивые рыбы, и кальминовую черепаху и много другой экзотики, много змей, крокодилов. Т.е. весь фактически террариум сейчас находится в помещение обезьянника, в тёплом просторном помещение, где каждый себя будет чувствовать комфортно.

Як слони. В їх помешканні завжди плюс двадцять три. Тож Тенді і Аун почуваються добре, зазначають фахівці. На вулицю виходять лише на коротку прогулянку, побоюються переохолодження, їх особливо уразливі місця — стопи ніг та вуха, які навіть у несильну холоднечу можуть замерзнути.   

Олег Грищенко завідувач відділу слонів Харківського зоопарку

-Небольшой слоновник, немного скучно, но этот период надо пережить. Но несмотря что это тропические животные мы выпускаем их на снег на 20-30 минут, если до минус 1-го градуса.Тенди у нас очень любит снег, она с ним играет, скидывает его и на себя набрасывает. а вот Аун наш самец относится к нему очень нежелательно и иногда даже не хочет выходить на него.

Бажаючих відвідати харківських слонів чимало. І діти, і дорослі залюбки спостерігають за їх грайливістю. А фіхівці в свою чергу придивляються чи варто очікувати збільшення слонового сімейства.  

Олег Грищенко завідувач відділу слонів Харківського зоопарку

-Мы делали анализы, они не дали чётких результатов, чёткого аодтверждения. Но мы надеемся, что через несколько месяцев будем делать повторный и они дадут какой-то более надёжный результат.

А навесні, як і завжди, у зоопарку — черговий беббі-бум. Вже у березні тут очікують появи маленьких ведмежат. Чи з'явилося у бурих потомство стане зрозуміло, коли ведмедиця прокинеться. Зараз звірі в зимовій сплячці і турбувати їх не можна. Тож вол'єри поки порожні. Втім у зоопарку тих, хто не спить вистачає. Андрій прийшов не з порожніми руками, вирішив пригостити тварин смачненьким, мовляв, дуже за ними скучив.

Андрій Богдан 11 років

-Мне хотелось на них посмотреть, а где ты сейчас их увидишь животных, нигде, только собак и кошек. Мы взяли сюда хлеб, печенье и морковку.

Батько Андрій тільки "за".  Він підтримує таке захоплення сина.

Володимир Богдан харків'янин

-У нас всегда были животные в доме кошки, собаки, рыбки, черепахи. Животные много значат, это друзья человека. Я считаю без них никак нельзя.

Навіть ті, що у першій столиці проїздом, не оминають зоопарк. Ось і родина Шкурко, що із Сум, запланувала цю екскурсію заздалегіть.

Наталія Шкурко мешканка м.Суми

-Приехали в Харьков и не могли не зайти. Очень любим животных, особенно ребёнок.

Дарина Шкурко мешканка м.Суми

-Я люблю больших кошек, а здесь их аж 9 видов, поэтому мне очень хотелось сюда прийти. Кенгуру мне гравятся, они очень интересные животные.

За рік-два колекція харківського звіринцю — ще поповниться. У зоопарку планують купити білих носорогів. Кажуть це буде знакова подія і добрий подарунок всім харківянам, які прийдуть в оновлене царство тварин. А найближчий сюрприз вже незабаром. З 15-го січня і протягом місяця вхідний білет до зоопарку буде коштувати 10 гривень, що в чотири разИ дешевше ніж зазвичай.