Харківські автоперевізники підпишуть Меморандум з Міністерством інфраструктури

25.09.2012 18:27   -
Автор:

Лілія Володимирівна пенсіонерка. У громадському транспорті жінка їздить частенько. То у гості до сестри, то у поліклініку,то на ринок. І при цьому за проїзд у автобусі вона не платить, бо має залізний аргумент — пенсійне посвідчення.

Лілія пенсіонерка

-Пока не было отказа, чтобы там нагрубили или упрекали, что на пенсии или ходите пешком.

Возити пільговиків безкоштовно — правило для всіх харківських автоперевізників. Та останнім від нього — самі збитки. Директор автопідприємства Олександр Степко каже, за гроші які б мала їм компенсувати держава за проїзд пенсіонерів, інвалідів та багатодітних родин — вони б могли кожного місяця купувати по новенькому автобусу.

Олександр Степко директор автотранспортного підприємства

-Порядка где-то, если же то, что показывают видеокамеры, то, что мы подсчитывали, делали обследование, то у меня получается мое предприятие должно получать порядка 450-500 тысяч гривен в месяц за перевозки льготного контингента.

На допомогу від держави автоперевізники сподіваються як ніколи. І вже з Міністерсвом інфраструктури провели ряд переговорів щодо покращення клімату в автотранспортній галузі. Днями з урядовцями вони мають підписати ще й Меморандум, що дозволить вирішити багато питань. А це і невисокі відсотки при наданні кредиту на купівлю транспорту, і звільнення від оподоткування на новенькі автобуси та винайдення механізмів для компенсації проїзду пільговиків. Та поки це лише в перспективах — в Харкові транспортні підприємства вдосконалюються за власний кошт. Обладнують маршрутки системами GPS та камерами відеонагляду. Саме на них і спеціалізується Денис. Чоловік на відстані слідкує за автобусом, щоб з графіку не збивався, конфліктів з пасажирами не було і виручка вся привозилась.

Денис Лушніков технічний директор автотранспортного підприємства

-То есть все это видно, есть звук, слышно нарушение, то есть все это фиксируется.

Дмитро переваги такої роботи під наглядом вже оцінив. Каже, це дуже дисциплінує і його, і пасажирів.

Дмитро водій автобусу

-Когда стоит видеокамера становиться меньше домыслов и разговоров. Все можно решить не голословно, а все подтверждается фактами.

За такі новації Харків отримав схвалення на Всеукраїнському форумі автомобільних перевізників України у Ялті і був визнаний найкращим серед українських міст.

Олена Мітясова, Віктор Ноздрачов, Харьковские Известия