Харків вийшов на суботник

24.03.2012 19:52   -
Автор:

Людмила Дахова вчитель ЗОШ №101
Пришли на субботник, потому что хотим, чтобы город был чистым и аккуратным. Ну а после весны всегда, естественно, мусор накопился, сегодня хороший такой день, поэтому мы и вышли на субботник.

Максим Михайлович вчитель інформатики ЗОШ №101
Помню. помню школьные годы, было не совсем давно, да привлекали нас к уборке территории. поэтому мне не чуждо сейчас стоять с инвентарем и убирать эту территорию, т.е это воспитано было у нас с самых школьных юных лет.

Та на суботнику не тільки працівники навчальних закладів, не байдужі до чистоти у місті, а і жителі приватного сектору. Вони теж узялися за граблі, щоб навести порядок.

Ольга Лукашова заступник голови Фрунзенської районної адміністрації
Работают у нас около тысячи человке на Московском проспекте, там тоже работают учреждения образования, активно вышли сегодня и торговые предприятия. Я думаю, что первый шаг в благоустройстве города мы сегодня сделаем и сделаем значительный, я думаю, что сегодня будет намного чище, красивее и привлекательнее.

Та наведення порядку у Харкові тривало і протягом тижня. Адже двомісячник з благоустрою стартував і для комунальників. Першим ділом роботу розгорнули над землею. Озеленювачі у різних районах міста зрізають з дерев сухі та хворі гілки. Зокрема, на вулиці Краснодарській комунальники проводять таку роботу за проханням місцевих. Тут поблизу школи зростають небезпечні тополі. Вік дерев сягнув півсторіччя і більшість гілок уражена омелою.

Ірина Князева директор загальноосвітньої школи №101
Вот этот сухостой, эти провода, электричество,была угроза жизни наших детей и вообще жителей этого района 51, летом пух, который летит в окна и в кабинетах, неприятная тоже ситуация 46

Вероніка мати першокласниці
Ходить страшно было, а вдруг на голову ветки падают, а сейчас здорово наконец-то спилили

А от під корінь пилять лише ті дерева, які врятувати вже не можливо. Інші — кронують. Із деревами працюють і  фахвці "Міськсвітла".  Та на відміну від озеленювачів, у них більш незвична робота — звільнити насадження від гірлянд. Ці яскраві вогники освітлювали вулиці міста протягом усіх новорічних свят. Та понад місяць вони висять без справи, бо зняти їх було не можливо.

Геннадій Сасонов майстер КП "Харківміськсвітло"
Погодные условия не позволяли, потому что деревья — они хрупкие, ветки хрупкие — они ломаются. А сейчас сокодвижение началось — не так болезнено для деревьев

Гірлянди треба знімати так, аби не пошкодити ані ілюмінацію, ані гілки. Тож, щоб прибрати їх по всьому місту, роботи вистачить на місяць, кажуть співробітники "Міськсвітла". Бо треба звільнити від обладнання понад сто дерев.

Володимир Беседін робочий КП "Харківміськсвітло"
Деревья будут рости. Нужно будет снять, чтобы не рвало гирлянды и не мешало дереву

Та є у працівників "Міськсвістла" є і інша, зовсім непрофільна, робота. Вони мають очищувати від оголошень стовпи електромереж.

Володимир Беседін робочий КП "Харківміськсвітло"
Конечно, много. Надо штрафовать тех, кто вешает. Каждый день, каждый день чистят, каждый день Даже приклеивают на такой клей, что невозможно ободрать. Нож, скребки специальные — предприятияе купило. И всё происходит-чистится

Чимало чистити доводиться і слюсарям. Вже під землею. Щоб підготувати до роботи каналізаційні стоки, комунальники вже прочистили понад двадцять кілометрів мереж. Та роботи чимало, власне, і на самій землі. Тільки-но зійшов сніг — на загальний огляд відкрилися і цілі звалища сміття.

Яскравий приклад — смітник на вулиці Маршала Федоренка, поблизу приватного сектора. Побутові відходи, будівельне сміття та зарості . Це і не тільки це можна побачити у цій купі багнюки.

Валентина Касьянова пенсіонерка
И собак сюда бросали дохлых, и кошек, и мусор сюда машинами везли, всё складывали и вот это дождь, ливень или весной, снег как тает, так от из люка вода текла, бежала в дома и вот в этих домах полдвора было залито водой

Та за це звалище взялися комунальники. За кілька днів вивезли близько двох тисяч кубометрів сміття. Спиляли кущі. Довелося провести ремонт і зливової системи. У подальшому з"явиться тут і паркан, щоб попередити накопичення відходів на цьому місці в майбутньому. Та благоустрій триватиме і надалі. Тут планують висадити дерева. Мешканці раді допомагати, власними силами планують створити тут зону відпочинку.

((СХ 00:09 Титр: Валентина Коник голова вуличкому
(svalki  22/03/2012 )
01:02 планируем травку высеять, газончик как бы сделать, ухаживать будем, поставить скамеечки для отдыха 01:11 ))

Так завзято до благоустрою у своїх дворах взялися і інші небайдужі городяни. До загальноміського суботника більшість людей ставляться із відповідальністю.  

Тетяна Зайцева харків'янка
Я думаю, что это очень необходимо, потому что мы все здесь живём и принимаем участие и в жизни, и в соре, и всего остального. Поэтому будем убирать мы лично возле дома своего

Ірина Гроза харків'янка
Вообще к этой акции очень хорошо отношусь. Всё правильно. Так и неужно делать

Євгенія Кучменог харків'янка
Это, прежде всего, наш город. И хочется, чтобы он был чистым.