Харків відбудує всі 50 медичних закладів, які постраждали від бомбардувань окупантів (відео)

17.06.2022 17:30   -
Харків відбудує всі 50 медичних закладів, які постраждали від бомбардувань окупантів (відео)

Армія медиків останні роки приймає дуже серйозні удари: пандемія, а цьогоріч ще й війна. Як наголосив мер Ігор Терехов, харківська спільнота медиків з гідністю проходить всі випробування. Детальніше дивіться у сюжеті «Харьковских известий».

Це кадри жахливої ДТП, що сталася в січні під Харковом на кільцевій дорозі. Тоді легковик виїхав на зустрічну смугу і врізався в авто таксі, в якому їхала сім’я. Чоловік, жінка та їх трирічні двійнята. Батьки загинули на місці. Діти — хлопчик та дівчинка з численними травмами були доправлені до лікарень. За їх життя тривалий час боролись медики. У дівчинки були сильно пошкоджені тазостегнові суглоби, а хлопчик взагалі впав в кому. Йому зробили декілька операцій. Та харківські медики запевняли, діти стануть на ноги. Пройшло менш ніж півроку, і ось на цих кадрах Юлія та її братик Денис, вони досі на реабілітації за кордоном, але вже навіть бігають.
І все це, завдяки вірі і професіоналізму харківських медиків. Які ні на мить, не вагались, а просто робили свою справу.

«Может быть интуиция, может быть опыт, безусловно неоценима помощь всего коллектива больницы и администрации. Но приятно всегда слышать и видеть обратную связь, тем более деток. Понимаете, когда ростковые зоны очень повреждены и работать на перспективу довольно проблематично. Когда ты видишь обратную связь, то как второе дыхание открываешься», — говорит Юрий Юровский, заведующий отделением детской травматологии Харьковской многопрофильной больницы № 17.

Армія медиків останні роки приймає дуже серйозні удари. Пандемія, а цьогоріч ще й війна. Але, наголосив мер, харківська спільнота медиків з гідністю проходить ці випробування. Напередодні їх професійного свята Ігор Терехов зібрав всіх разом, щоб подякувати за їх безцінну службу людям і Харкову загалом.

«Ми живемо медициною, тому що наші люди, от ті всі, хто залишився, вони за перші три місяці не покинули лікарню, а вони жили, їли , спали, якщо на те було час в нашій лікарні. Останні два тижні, коли люди казали, що вони їдуть додому подивитися на дім, на хату, на квартиру і поверталися знову на роботу, тому що вони знали, що їх допомоги потребують ті, хто на сьогодні заслуговує на сьогоднішній час. Сьогодні це святом назвати для мене дуже тяжко, тому що за нами на вулиці йде війна, зараз у нас 15 хвилин тиші, але ми не можемо розуміти, що буде в наступні хвилини, наступні тиждень, день, час. То є привід зустрітися привітати один одного із зустріччю, і йти далі рятувати людей», — каже Дмитро Черепов, головний лікар Харківської багатопрофільної лікарні №17.

«Сейчас действительно, нам выпала очень сложная участь и сложное испытание, в общем как и для всего народа и для всех людей. Это не касается только медиков. Я бы сказала, то, что мы сейчас переживаем , это как никогда час «Ч» единения. Мэрии, Игоря Александровича лично, его команды, и нас, — каждого медицинского работника, объединив силы бороться, против врага, против болезни, против паники, объединиться и каждый на своем месте, чтобы делал то, что поможет. Победить врага, победить и возродить наш Харьков, защитить наш Харьков и сделать его краше», — отмечает Алла Бобейко, главный врач КУОЗ «Харьковская городская клиническая больница №13».

Кожен із медичних закладів, що зазнав руйнувань під час обстрілів, наголосив міський голова, буде відроджений. Головне, слідувати далі всією харківською сім’єю до Перемоги.

«Я очень хочу пожелать, чтобы следующий День медицинского работника мы отметили в следующем году после нашей Победы в ККЗ «Украина» в нашем коммунальном зале. Я уверен, что нас вместе ждет великолепное будущее. Да, нам сейчас тяжело, да нам сейчас очень тяжело. 50 лечебных учреждений полностью разрушены, но мы обязательно все отстроим, мы обязательно отстроим наш любимый город Харьков, и он будет лучше и краше чем был. С праздником Вас!» — поздравил медиков Харьковский городской голова Игорь Терехов.