Харків на дотик — у місті пройшов квест для слабозорих людей

14.11.2012 18:58   -
Автор:

Площа Конституції — старт. Тут зібралися учасники квесту. Три команди по три людини. Хоча у місті є служба супроводу для людей із вадами зору, за правилами вони самостійно мають впоратися із завданнями та пройти  маршрут.  

Дмитро Большуткін організатор квесту

-Старались так, чтоб удобно было переходить дорогу, чтоб были более-менее широкие улицы, чтобы было более-менее безопасно, потому что хотелось избежать всяких неожиданных вещей.

Завдання на папері закодоване шрифтом Брайля.

Ігор Шрамко учасник квесту

-Там непросто написана широта долгота, а нужно было сложить ряд цифр с дробями, поэтому это не так быстро, ну а когда складывали пользовались калькулятором на озвученном смартфоне.

Після командам видають пакет з монетами. Їх треба порахувати. В них зашифровані літери — назва наступного пункту.

Анастасія Полякова кореспондент

-Команди потроху вирішують свої завдання. Зараз їм необхідно відправитися до магазину та там придбати два продукти харківського виробництва.

Та учасники не приховують — і при виконанні завдань, і в повсякденному житті часто допомагають звичайні перехожі. Та все одно досі дороги, які не всюди обладнані сфітлофорами для сліпих, сходи, бордюри часто стають  перепоною.

Микола Дубов учасник квесту

-Вот мы даже сейчас шли, на тротуарах машины припаркованы, рекламные щиты, часто-густо в центре не так, а вот по окраинам — часто строители что-то бросают, ямы разрытые, траншеи, люки открытые .

Метро — один із найпопулярніших засобів пересування містом. Для незрячих воно поступово стає доступнішим. Тут з"являються обмежувальні смуги на сходах, звукові маячки.

Олег Лепетюк керівник громадської організації незрячих юристів

-При помощи звукового сигнала можно сориентироваться, где находится переход между станциями, на стекляшке он расположен таким образом, что можно определить вход на станцию.

Анастасія Полякова кореспондент

-За допомогою метрополітену люди із вадами зору мали дістатися Південного вокзалу, там скористатися камерами схову та повернутися назад, у центр міста .

Останній пункт призначення — облрада. Тут їх урочисто вітають. А незрячі передають своє звернення із побажаннями та порадами як і надалі удосконалювати Харків. Чиновники над цим обіцяють попрацювати.

Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення

-Всё, что у нас в городе для них делается мы получаем обратной связью от этих ребят — это и пониженные бордюры, и благоустроенные тротуары, и звуковые светофоры, и кнопки по Брайелю, которіе устанавливаются и в поликлинических, и в общественніх учереждениях.

Працювати ще є над чим, кажуть учасники квесту, але місто стає дедалі доступнішим для людей із особливими потребами.

Анастасія Полякова, Євгеній Дроботов, Харьковские Известия