Громадські організації Харкова виступають за розпуск Верховної Ради та перевибори

19.03.2013 18:41   -
Автор:

Десята ранку. Депутати збираються на засідання Верховної ради. На порядку денному — розгляд законопроектів, які чекають своєї черги не перший місяць.

Олександр Єфремов голова фракції Партії регіонов

-Выборы закончились, сегодня нельзя допустить превращение этого зала в братскую могилу демократии, народ ждет от нас не боев без правил, не блокирования трибун, а принятия законов, которые обеспечат повышение уровня жизни и экономический рост, финансовую стабильность, поддержку национального производителя, энергетическую независимость.

Але свободівцями немає ніякого діла до програми соціально-економічного розвитку країни. Вони намагають перетворити роботу Парламенту на черговий майдан.

Лише півгодини тривало засідання Верховної Ради, а трибуну знов заблоковано. Розпочинається бійка.

Подібна ситуація тягнеться вже понад чотири місяці. За цей період парламент більш-менш продуктивно відпрацював всього 7 днів. У Харкові обурені такою роботою народних обранців. Близько сотні громадських соціальних організацій сьогодні зібралися на конференцію в театрі Пушкіна. Адже те, що наразі відбувається в Верховній Раді в першу чергу впливає на соціальний стан країни.

Олена Шингарьова керівник Харківської міської організації інвалідів "Креавіта"

-Во-первіх не происходит индексация выплат, не назначается социальное пособие для детей сирот, из огромного количества законодательных актов, которые не принимаются более 200 законов, которые имеют социальную направленность, в разработке лежит закон о социальных предприятиях, это закон который затрагивает такую болезненную тему. как трудоустройство людей с инвалидностью , работа в социальной области мы видим насколько она заблокирована.

Прийшли сюди і просто небайдужі люди — ветерани, діти війни, пенсіонери та інваліди. Саме ті, хто від бездіяльності українського парламенту страждає в першу чергу. Вони не бажають стояти осторонь проблеми, мають власну громадську позицію та готові її відстоювати. Тож зала театру — повна.

Світлана Харчикова голова громадської організації "Юніті"

-У нас не принимаются законы и документы, а это не развития нашей страны. Ну давайте сейчас что-то скажем! Ну когда в конце концов разблокируется наш Парламент? Когда начнется работа? И тогда начнет подниматься наша Украина, тогда будут решаться вопросы и по поводу пенсий, и по минимальным заработным платам, тогда вообще поднимется наша Украина!

Олександр Родіонов голова представництва Всеукраїнського об'єднання громадських організацій "Конфедерація інвалідів"

-Если мы просто проведем новые выборы, они кроме того, что будут затрачены новые средства  ничего не дадут. Нужно предлагать и сокращение и может быть двухпалатный Парламент, снятие депутатской неприкосновенности.

Зміни і негайні зміни потрібні державі, впевнені харків'яни, позицію громадських обєднання поділяють і ті хто знаходится у залі, і люди на вулиці. На парламентарів витрачаються народні гроші, а зиску з них нуль.

Дмитро Аксьонов інструктор з фізичної культури центру реабілітації "Промінь"

-Они избраны для того, чтобы делать по простому если сказать — жизнь народу улучшать, а ничего не происходит Верховная рада заблокирована, никаких законов, ничего, полный ноль.

Валентина Коробкова пенсіонерка

-Верховная Рада плохо работает и вот эти депутаты, которые прошли Свобода, Кличко, я считаю, что они не вправе вести так себя, потому что они показывают пример как не нужно себя вести и почему мы, наша страна должна страдать от вот этих вот депутатов, значит нужно народу подумать о том, чтобы в следующий раз за кого голосовать, чтобы Верховная рада все-таки работала.

Карина Строгова архітектор

-Раз уж они выбрали такую дорогу в правительство, то люди обязаны ставить государство превыше своих интересов .

Тамара
 
-Парламент работать должен, это однозначно и решать все вопросы надо в рабочем порядке, и уметь договариваться по-другому не получится.

Кирил Бобров генетик

-Их выбирали для того, чтобы они работали на благо всех граждан, а они не работают, они саботируют работу Верховнйо Рады, мешают друг другу, это саботаж, за такое раньше наказывали очень серьезно.

Всі ці побажання й були покладені в основу резолюції. Звернення до Президента України про негайний розпуск парламенту та нові вибори за мажоритарною системою, присутні на конференції, підтримали одностайно. Тепер впродовж тижня документ передадуть до Києва. Цю ініціативу підтримав і Херсон. У разі, якщо вимогу не виконають активісти обіцяють вийти на всеукраїнський референдум.

Анастасія Полякова