Финансирование ПТУ, вопросы бюджета и выполнение Закона про декомунизацию. Всего более 60 вопросов были рассмотрены на сессии облсовета

04.02.2016 15:35   -
Автор:

Із проханням підтримати звернення до Верховної Ради, щоб фінансування профтехосвіти відбувалось не з місцеваих бюджетів, а з державного, виступили депутати фракції партії "Відродження". Адже для утримання понад 50-ти профтехучилищ, що функціонують на Харківщині, необхідно майже 280 мільйонів гривень, що є непосильним тягарем для обласного та районних бюджетів.

Микола Тітов депутат Харківської обласної ради (фракція "Відродження")

Ми депутати фракції "Відродження" в Харківській обласній раді вважаємо за необхідне висловити своє публічне ставлення занепокоєння ситуацією, що склалася з фінансуванням галузі профтехосвіти у зв"язку з прийняттям бюджету на 2016 рік. Тому сьогодні при розгляді цього звернення в сесійній залі відповідного звернення, ми запрошуємо всіх вас наших колег просити Верховну Раду, відновити фінансування державних професійнотехнічних закладів за рахунок субвенції з державного бюджету.

І вже сьогодні папрламентарі дослухались і проголосували за те,щоб ПТУ утримавались з держбюджету. Щоправда, як вважають депутати облради, остаточно це питання все ж таки ще не вирішено.  

Сергій Чернов голова Харківської обласної ради

Під тиском органів місцевого самоврядування, депутатів, виконавчої влади зі всієї держави тільки зараз розглянуто це питання і я з вами абсолютно згоден, що стратегічно воно не вирішено. Вирішено лише питання часткового фінансування, а політика держави відносно організації профтехнавчання, вона сьогодні залишилась в Міністерстві освіти. Міносвіти повинно сказати, як воно бачить надалі цю роботу.

Далі депутати розглянули низку актуальних питань. Вони підтримали внесення змін до бюджету області та в програму економічно-соціального розвитку Харківщини.

Сергій Чернов голова Харківської обласної ради

Это финансирование и ремонт в сфере здравохранения, жилищнокоммунальной сфере, объектов, которые сегодня занимаются социальной защитой, т.е. весь необходимый спектр для того, чтобы область нормально функционировала.

Головне не збавляти обертів, в свою чергу зазначив голова облдержадміністрації. Адже в рейтингу Кабміну щодо соціально-економічного розвитку Харківщина посіла 4-е місце серед регіонів країни.

Ігор Райнін голова Харківської облдержадміністрації

Слаженой работой всей громады Харьковской области. Всем вместе впервые удалось с 2001 года выполнить все местные бюджеты, их 34 районного уровня и выше. Сводный бюджет области по сравнению с 2014 годом увеличился на 4,5 миллиарда гривен и это как раз эффект той бюджетной децентрализации.

Також сьогодні депутати прийняли рішення щодо підтримки закладів, що будуть фінансуватися за рахунок обласного бюджету. Зокрема Великобурлуцького районного центру соціально-психологічної реабілітації дітей.

Юлія Світлична заступник голови Харківської облдержадміністрації

Дело в том, что были внесены изменения в бюджетный кодекс, согласно которому районы не имеют права финансировать это учреждение, а финансирование должно проводиться исключительно за счёт областного совета. И мы нашли возможность, разработали механизм и на сегодняшней сессии депутаты приняли это обращение о попередній згоді щодо прийняття цього центру у комунальну власність.

Погодились депутати облради і перейменувати населені пункти у Великобурлуцькому, Красноградському, Ізюмському та Шевченківському районах згідно закону про демокомунізацію.