Евро-2012 в Харькове

09.06.2012 18:38   -
Автор:

Євро-2012, на яке так довго чекали, розпочалося.

Михайло Добкін,  голова Харківської облдержадміністрації:

-Долгие годы упорного труда, невероятных усилий всей териториальной громады, всей страны привели к тому, что сегодня Украина является принимающей страной одного из величайших футбольных форумов. И я абсолютно не сомневаюсь в успехе чемпионата.

Сьогодні перший матч і у Харкові. Нідерланди проти Данії. Для перегляду футболу вболівальникам побудували величезну фан-зону на площі Свободи. На її відкриття також чекали із нетерпінням, і ось воно, феєричне шоу.

Геннадій Кернес,  Харківський міський голова:

-Харьков становится магнитом притяжения миллионов болельщиков футбола. Я уверен, что Харьков подготовился достойно. И эта фан-зона расцветет теми людьми, которые будут сопереживать и болеть за свои сборные, команды своих стран.

У день відкриття фан-зони серед натовпу вже можна було розгледіти вболівальників збірної Голландії. Усі вони, у помаренчевому одязі. Їх гостинно зустрічають харків"яни.

Михайло,  маркетолог:

-Праздник чувствуется, потому что много людей, будний день, а такое собрание на площади. Как раз я подьезжал, эти шарики выпускались в небо с флагом Украины, интересно.

Вболівальники до Євро готувались заздалегідь. Купували квитки. Юрій раніше жив у Харкові, тепер — мешканець Німеччини. Каже, за десять років Перша столиця змінилась, на краще.

Юрій Мигунов,  Німеччина:

-Специально готовился два года назад, купил семь билетов. Все на Харьков, три на Киев и один на финал тоже у меня есть билеты.

Тут на площі Свободи у фан-зоні, не потрапивши на стадіон, можна буде подивитись усі матчі. Та орім того, фан-зона має цілий ряд розваг, як для дорослих, так і для дітей.

Віктор:

-Із всіма бажаючими просто фотографуємося, просто даруємо всім гарні емоції та позитивні враження від цього свята.

Поряд з ними ковалі кують монети, на згадку.

-З зображенням футбол, Євро-2012,а зі зворотноьох сторони козак, козацькому роду щастя та здоров"я.

На головній сцені фан-зони виступи відомих зірок не лише у день її відкриття. Тут щодня будуть і концерти, і гуляння, і шоу. І усе це транслюється на трьох величезних встановлених тут екранах.

Олена Шингарьова , харків'янка:

-Это знаменательно,что не одно значимое событие в городе Харькове не проходит, не обходится участия без людей с физическими ограничениями. И то,что сегодня открытие фан-зоны и столько людей передвигающихся на инвалидных креслах,это знаменательно, мы все вместе, мы празднуем.

Та свято відчувається не лише тут, на фан-зоні. Журавліський гідропарк теж став центром розваг для вболівальників. Щоправда лише голладнських. Адже саме тут вони оселилися. І кожного дня їх сюди прибуває все більше та більше.

Кажуть, кемпінг, який їм побудували у Журавлівському гідропарку, подобається.

Естел, голландська вболівальниця:

-Сьогодні я тільки приїхала, нас одразу познайомили з гравцями команди Металіст.І вони подарували мені оцей шарф. Спасибі, Україна.

Олександр Попов, заступник Харківського міського голови з питань сім'ї, молоді, спорту та підготовки ЄВРО-2012:

-Здесь есть все, что необходимо. Здесь есть туалеты, здесь есть умывальники,освещение, уборка, как вы видите, лагерь очень комфортный.

Пан Пітер Ян Волтерс , Надзвичайний і повноважний посол Нідерландів в Україні:

-Нічого дивного нема у тому, що голандські вболівальники ні на що не скаржаться. Я вже багато разів був у Харкові з візитами, і мені не довелось бачити нічого негативного у цьому місті.

Оранж-кемпінг, як і фан-зону, також урочисто відкрили, вчора ввечері. Харків — гостинне місто, і ви зможете в цьому переконатися самі, приїхав сказати голладцям міський голова Геннадій Кернес.

Геннадій Кернес,  Харківський міський голова:

-Мы постарались создать максимум для вас благопритных и комфортных условий. Я хочу пожелать вам хорошего отдыха, я хочу пожелать вам, чтобы ваша сборная побеждала.

Співання гімну закінчується танцями.

Сергій Чернов, голова Харківської обласної ради:

-Мы знаем голландских болельщиков, как самых активных и лучших в мире. Желаю голладским футболистам победы, и чтобы в финале встретилась сборная Голландии и сборная Украины.

Голландські фани за своєю збірної подорожують усім світом. Тому їх і знають скрізь, пояснюють самі вболівальники.

Йокко де Віт , голладський журналіст:

-У нас вийшов такий маленький голландський куточок. Ми дуже задоволені.

Евуд, голландський вболівальник:

-Починаючи з двох тисячного року я їзжу на усі ігри нашої команди. Я вперше в Україні, вперше у Харкові, ще не встиг подивитись ваше місто, але зроблю це в найближчі дні. Але люди у Харкові дуже привітні та дружні.

Та переконатися у дружності та привітності харків"ян у голладнців буде ще не одна можливість. І не лише тут, на Журавлівці. Вже відсьогодні їх запрошено на екскурсію по всьому місту.