Другий локдаун українська економіка перенесе набагато легше — Милованов

25.11.2020 13:36   -
Автор:
Другий локнадун Україна переживе набагато легше, ніж перший. Це на думку радника керівника офісу президента України Тимофія Милованова. Він зазначив, у разі запровадження жорстокого карантину економіка країни втратить у три рази менше, ніж при весняному трьохмісячному локнадуні. Причина – адаптація вітчизняної економічної сфери до кризи. 
 
Тимофій Милованов радник керівника офісу Президента України 
 
Цікавить, якщо дуже спрощено, перше — життя людей. Друге — вплив на економіку. Днями буде у нас прес-реліз дослідження, якщо ми введемо жорсткий карантин, наскільки він вдарить по економіці, скільки відсотків ВВП, якщо жаргоном говорити, частина економіки, яку ми додатково втратимо. Скажу, що в три рази менше, ніж було навесні. Тому що моделі показують, що українська економіка адаптувалася
 
За словами Тимофія Милованова, в Україні навряд чи запровадять новий повний локдаун. Обмеження можуть стосуватися лише певних галузей. 
 
Тимофій Милованов радник керівника офісу Президента України 
 
Нам не потрібно закривати всю економіку. Нам потрібно обмежувати певні типи бізнесу, де люди одночасно можуть заразитися
 
А от на думку підприємців, ефективним може стати повний локдаун, в рамках якого всі, без виключення, закриються вдома на чотирнадцять днів. Тільки от домогтися повного карантину влада не в змозі, тому і вважається, що вводити його немає сенсу.  
 
Олег Горохівський підприємець
 
Якщо всі сховаються на 14 днів і не будуть взагалі виходити на вулиці, то, швидше за все, це допоможе, і в країні пропаде вірус. Але ми таким шляхом цього добитися не можемо, тому що людям потрібно ходити за продуктами, потрібно лікуватися, потрібно працювати і реалізовувати свої якісь природні потреби, виходити в парк погуляти і так далі. І ось ця ситуація у нас неконтрольована, тому я вважаю, що локдаун неефективний буде. І, отже, краще його і не робити, тому що маленькі підприємства це доб'є — пропадуть клієнти, і людям стане гірше — вони помруть тоді не від хвороби, а від голоду. І ще невідомо, що краще. Тому що у хвороби 0,5% смертності, а від голоду помирають більше.