Доллар падает. Чего украинцам ожидать дальше?

21.03.2018 14:40   -
Автор:
26 гривень 30 копійок за один американський долар та 32 гривні двадцять 8 копійок за один Євро. Це офіційний курс валют на сьогодні, встановлений Нацбанком. У порівнянні з вчорашнім днем долар опустився в ціні на тринадцять копійок, а Євро на двадцять шість. Проте у обмінниках Харкова, як зазвичай, показники трохи вищі. Щоб купити іноземну валюту — доветься викласти більше грошей. Надалі, прогнозують експерти, зокрема, курс долару залежатиме від політики регулятора, адже тепер у Нацбанку новий керівник. 
 
Олександр Охріменко голова Украналітцентру
 
Валютну стратегію визначає голова НБУ. Якщо вона не зміниться, буде ревальвація. Долар коштуватиме до літа 26 і навіть 25,8 грн. Якщо ж НБУ почне масово скуповувати валюту – тоді буде невелика девальвація. Долар підніметься десь до 27 грн і триматиметься на цьому рівні.
 
А от економіст Борис Кушнірук певен, що у майбутньому немає причин для низького курсу. До середини серпня показники коливатимуться у межах двадцяти шести — двадцяти семи гривень, далі гривня почне знецінюватись. Нещодавнє падіння долара пов'язує з тим, що іноземці купували українські облігації внутрішньої позики.
 
Борис Кушнірук економіст 
 
Зміцнення гривні, які ми недавно спостерігали, носить спекулятивний характер. У НБУ вважають, що можуть побороти інфляцію за рахунок підвищення облікової ставки. І після чергового підвищення ставки до 17% нерезидентам було вигідно завести до України долари. В лютому вони міняли їх на гривню і купували облігації, а в серпні продадуть облігації, куплять долари і отримають прибутковість до 20% річних. Такої прибутковості вони більше ніде не отримають.