Для них это шанс выжить

23.05.2014 16:45   -
Автор:

Десятимісячному Сашкові після народження лікарі встановили діагноз — порок серця. Необхідна була операція. Інакше, розказує бабуся малюка, наслідки могли бути непередбачуваними, навіть летальний результат. Оперативне втручання медики намітили заздалегіть, спеціально на час приїзду до Харкова закородонних фахівців.

Любов Сергієнко бабуся хворого хлопчика

Нам во вторник сделали операцию. Операция прошла хорошо. Во вторник в 7 часов вечера нас привезли в реанимацию, а в среду в 3 часа уже забрали в палату. Нас американцы там нянчили. Всё хорошо, всё успешно, ждём. Потом будет всё впорядке. Мы выростим большие и хорошие.

Сподіваються лікарі на скоріше одужання і Надійки. Цій дівчинці тільки 13 днів. Сюди до Інституту загальної та невідкладної допомоги її в край важкому стані  доправили з пологового будинку. В неї — один з важких пороків серця. Тож часу не гаяли і одразу на операційний стіл.

Дар'я Кулікова дитячий кардіохірург "Інституту загальної та невідкладної хірургії ім. В.Зайцева"

Как правило, такие детки невсегда доезжают до больницы из родильного дома. Этой девчонке повезло. В понедельник она была успешно прооперирована нашими докторами. Также ещё одно везение в том, что у нас в этот момент находилась миссия американских коллег, которые также могли посоветывать и что-то подсказать. Вот сегодня уже пятый день после операции.

Майже тиждень закордонні лікарі у Харкові з благодійною місією. Допомагають харківським колегам у проведенні дітям складних операцій на серці. Виконали вже 14 оперативних втручань — 8 на відкритому серці, ще 6 — ендоваскулярних.

Ігор Полівенок завідувач відділення кардіохірургії "Інституту загальної та невідкладної хірургії ім. В.Зайцева"

Это без разреза, это закрытие дефектов сердца в перегородках, дырочек, так сказать. Это такие новые технологии, которые очень распространены сейчас и набирают обороты и развиваются по всему миру. Вы наверное слышали миниинвазивные — это миниинвазивные сердечные технологии.

Іноземні фахівці працюють пліч опліч з харківськими медиками. І кожен раз відмічають, наскільки підвищився їх професійний рівень. Тож зараз все більше тільки асестиють і контролюють хід операцій.

Френк Моллой координатор Міжнародного фонду дитячих сердець

Кожного разу нам стає все простіше і простіше. Адже на сьогодні рівень майстерності хаківських лікарів дуже високий, тому ми навіть привозим меньше своїх фахівців. У цьому просто не має потреби.

Лікарі першої столиці в свою чергу зазначають, їм під силу виконати будь-яку надскладну операцію, у тому числі і новонародженим недоношеним дітям. Натомість досвід професіоналів, впевнені, ніколи не буде зайвим.

Ігор Полівенок, завідувач відділення кардіохірургії "Інституту загальної та невідкладної хірургії ім. В.Зайцева"

Мы подготавливаем специально такие операции, которые вобщем мы сейчас могли бы выполнить сами. Но вы знаете, когда это ещё и с кем-то, это всё равно лучше. Ты получаешь что-то новое, ты совершенствуешь свой профессионализм. Это своего рода сформировалась такая система обучения на месте.

І таке співробітництво — це не одноразова акція. Такий обмін досвідом триває вже 6 років. От і зараз хоча закордонні лікарі і побоювались відвідувати Україну, всеодно приїхали. Верх, кажуть, взяли почуття їх благородної місії.

Френк Моллой координатор Міжнародного фонду дитячих сердець

Я в Україні вже вдвадцяте. І зараз в такий складний для країни час ми всі не могли не приїхати. Нам не хочеться, щоб хтось подумав, що покинули у біді український народ.

Тож міжнародна місія спасіння дитячих сердець — у Першій столиці не в останнє. Фахівці пообіцяли попри все приїздити до Харкова і далі.