Для хворих на COVID-19 у МОЗ визначили максимальну кількість ліжок 50 тисяч і не більше.

05.10.2020 13:15   -
Автор:
У Мінохорони здоров'я не виключають, що вже цього тижня кількість нових випадків COVID-19 може перевищити позначку 5 тисяч за добу. А значить збільшуватиметься і кількість госпіталізованих хворих, а вона і так щодня суттєво зростає. Кажуть, якщо і на далі буде зберігатися така динаміка, то ситуація може стати критичною. Бо на сьогодні на лікуванні в стаціонарах вже знаходиться майже 17 тисяч пацієнтів.
 
Максим Степанов міністр охорони здоров’я України
 
На середину липня ця кількість була 3,5 тисячі, майже в 5 разів збільшилась кількість людей, які одночасно перебувають в лікарні. Наша медична система має певну межу, як би ми не збільшували кількість ліжок, на сьогодні в нас 37 тисяч, максимально що ми можемо збільшити це до 50 тисяч, бо ми не можемо забрати ліжка, які відведені для лікування інфаркту, інсульту, онкохворих або з пологових будинків чи всіх решту захворювань, які є в нашій країні. Це максимальна кількість. 
 
Тому в МОЗ вкотре радять не ставитися легковажно до власного здоров"я і при ознаках коронавірусу звертатися по медичну допомогу, але не бігти на прийом до свого лікаря, а зателефонувати і з'ясувати всю складність ситуації. 
 
Максим Степанов міністр охорони здоров’я України
 
Цей сімейний лікар повинен, якщо в вас є відповідні симптоми відправити до вас мобільну бригаду. Мобільна бригада в яких є тести, певні навички повинні прийти до вас і взяти тест. Потім по результатам цього тестування вже визначає сімейний лікар в залежності від вашого стану, що саме робити далі.
 
При цьому, зазначає Степанов, якщо спостергіється висока температура і утруднене дихання, слід викликати екстренну медичну допомгу, яка доправить хворого з підозрою на коронавірус до лікарні. Саме так, каже, прописаний алгоритм надання медичної допомоги при COVID-19 і якщо щось відбувається не так, радить телефонувати на гарячу лінію МОЗ.