Діти з особливими потребами

04.12.2012 18:26   -
Автор:

Діти з особливими потребами, які зараз навчаються цій школі, раніше отримували освіту вдома. Тому для них, кажуть, справжнє щастя мати змогу спілкуватися щодня з іншими дітьми. Тим більше, що шкільні умови це дозволяють.

Олег Алимов учень 6-го класу

-Да, очень удобно, все хорошо.

Денис Мирошниченко учень 2-го класу

-Тебе здесь удобно, комфортно, уютно? Да. Да. Тебе здесь весело? Да.

Насьогодні інклюзивна освіта у Харкові доступна лише школярам і лише однієї школи. Яку спеціально обладнали. Тут є пандуси, підіймач та ліфт, спеціальні поручні на сходах та в туалетах.

Валентина Київська директор ХЗОШ  I-III ступенів № 124

-Обычная общеобразовательная школа, но она архитекрутно доступна детям с особыми потребностями.

Також, управління соцзахисту забезпучує цих дітей транспортом. Щодня спеціально створена містом для людей з особливими потребами служба "інватаксі" привозить цих дітей до школи та відвозить додому. У самому ж закладі їх теж не залишають, соціальні працівники допомагають та і однокласники не стоять осторонь.

Юлія Голозубова вчитель української мови та літератури

-Они помогают записывать  им домашнее задание, они помогают собирать им портфели, они помогают переносить им портфели из кабинета в кабінет.

Аналогічні школи планують відкрити в усіх районах міста. Такі плани озвучують у профільному департаменті. Робота у цьому напрямку вже стартувала. Зокрема, фахівці визначаються із переліком навчальних закладів. Їх вже наступного року почнуть робити доступними для дітей з обмеженимм фізичними можливостями.

Тетяна Стецюра заступник директора департаменту освіти Харківської міської ради

-Мы сейчас работаем над тем, чтобы подготовить педколлективы. И сами учреждения к тому, чтобы они могли принять по желанию родителей, любого ребёнка. даже ребёнка с инвалидностью.

Така сама робота буде проведена і з дошкільними навчальними закладами. В першу чергу програма буде направлена на створення комфортних умов для дітей з проблемами опорно-рухового апарату.

Ольга Деменко директор департаменту освіти Харківської міської ради

-Потому что многие дети есть, например, дети которые имеют легкую форму ДЦП, они посещают детские сады, могут сами обслуживать себя, но можно было бы провести социализацию и таких детей.

Та майбутні заклади потрібно забезпечити необхідним обладнанням, а воно коштує чимало. Тому департамент освіти сподівається на виділення коштів з міського бюджету для реалізації таких планів.

Ігор Бескровний, Ярослав Кононенко Харьковские известия.