Дітей у дитсадках вистачає, а от на вихователів дефіцит

31.01.2013 17:26   -
Автор:

Анастасія Полякова кореспондент

-Кожна жінка — в першу чергу матір. І піклування про малечу в неї — природний талант. Тож ми вирішили спробувати себе у ролі вихователя в дитячому садочку.

Тут у малечі все за режимом, розписано по годинах. Вдень обов"язково прогулянка на свіжому повітрі. Лопатку до рук і гайда ліпити з малечею снігові фігури. Процес контролює молода вихователька Тетяна.

Тетяна Шоміна вихователь ясельної групи дитсадку №114

-Вот главное — занять, когда дети чем-то заняты, это всегда дети присмотрены заняты делом и никто конечно не скучает. Это очень ответственный труд, дети — самое дорогое, что есть у родителей и они нам это доверяют и мы конечно несём за них ответственность.

Після прогулянки- всі повертаються до групи. Тут малюкам треба допомогти роздягтися та перевзутися. Поки накривають на стіл до обіду, малеча грається.

Так, усе має бути на місцях і за розкладом, каже вихователь з досвідом Тетяна Шоміна. Адже в дитячому віці закладаються основи основ усіх навичок. Саме тому ті, хто працюють з малечею мають бути фахівцями своєї справи.

Тетяна Шоміна вихователь ясельної групи дитсадку №114

-Когда учишься в университете и это всё теоритически происходит, а приходишь сюда и здесь живые люди и надо свои знания применить — это немного другая ситуация. Из своих коллег-студентов я знаю, что немногие пошли и отдали себя своей профессии.

А ще вихователь має бути новатором. Молодий педагог Ірина Науменко в дитсадку працює з вісімнадцяти років. Прийшла сюди на практику, і вирішила залишитися. За шість років роботи встигла вигадати власну програму розвитку мовлення у дітей і перемогти у конкурсі Вихователь року.

Ірина Науменко вихователь середньої групи дитсадку №114

-На занятиях, так в течение дня в разных режимных моментах мы используем элементы логоритмики, это как было продемонстрировано в сопровождении стихов и песен выполнение движений, благодаря логоритмике развивается речь, координация движений детей, это очень полезно, увлекательно и детям очень нравится.

І ось таких молодих спеціалістів не вистачає в місті. Причин кілька — і мережа садків активно розширюється, і студентів в вишах не так багато, як потрібно. А зараз вихователь обов"язково має бути з вищою освітою. Тож у Харкові знайшли вихід — беруть на роботу кращих студентів останнів курсів.

Ольга Деменко директор Департаменту освіти

-Если студент успевает, в основном это отличники, лидеры, их переводят на индивидуальный график посещения занятий и они имеют право работать, то есть эти девочки , в основном это девочки они и заканчивают вуз успешно, и в это же время они уже работают, приобретают опыт и плюс у них уже гарантированное рабочее место.

Наразі є потреба в півсотні вихователів. Ми спробували і себе, але перекваліфіковуватися неготові. Одна справа — погратися з малечею впродовж години, зовсім інша — щодня працювати з нею.

Анастасія Полякова кореспондент

-Бути прикладом для кілька десятків маленьких дітей. Вміти заохотити та зацікавити. Професія вихователя непроста та відповідальна. Але за умови любові до малечі стає покликанням на все життя.

Анастасія Полякова