Диканівські очистні споруди переобладнують на сучасний лад

07.03.2013 19:19   -
Автор:

Качати стічні води і при цьому економити на електроенергії віднині будуть на Диканівських очистних спорудах. Тут сьогодні у роботу запускають новий насос. Винахід польських фахівців.

Натиснути кнопку і дати старт новому агрегату береться директор комунального господарства.

-Для меня такая великая ответственность — запуск нового агрегата. Идем смотреть как он работает.

Дванадцять поверхів під землю і ми у заповітному машиному відділенні. А ось — і новинка техніки. Насос нового покоління. Його, тутешні  працівники вже жартома називають "мерседесом". І порівнюють із вітчизняними насосами — ті, мовляв, старезні жигулі.  

Олена Мітясова кореспондент

-Коли у 95-му році на Диканівці сталася аварія, машинна зала, де ми знаходимся зараз, була повністю затоплена водою. І насоси першого покоління просто не працювали. З новим насосом це виключено. Він може працювати у будь-яких умовах і навіть повністю у воді.

Та головна перевага нового обладнання — енергоекономічність. В порівнянні зі старими насосами він споживає втричі менше електрики і дозволяє економити до вісімсот тисяч гривень на рік. Ще насос компактний і не займає багато місця. Що також вигідно.

Славомір Зих представник підрядної компанії

-На одном этаже двигатель, на втором этаже насос стоит. Это у вас так старые насосы. Там еще надо специальные инсталяции, и охлаждение и так много других инсталяций. А у нас все эти инсталяции в одном насосе маленьком.

Агрегат на Диканівські очистні споруди купили за кредитний кошт. Фінансування харківська міська рада отримала від світового банка реконструкції та розвитку. Окупитися проект, за словами Віктора Кітаніна, має за п"ять років.  

Віктор Кітанін директор Департаменту комунального господарства

-Экономия почти в 2,9 раза. Освободившиеся средства от потребления электроэнергии, затраты ее при покупке на энергорынке пойдут на погашение тела кредита без помощи горсовета и без помощи государства.

До кінця червня, кажуть на Диканівці, в машинному відділенні буде замінено на нові ще чотири старих насоси. І питаннь щодо надійності станції більше не виникатиме. Та буде на високому рівні.

Олена Мітясова