Диагностику новообразований для украинцев в 2020 году обещают сделать бесплатной

27.12.2019 13:35   -
Автор:
Українці часто звертаються до лікарів, маючи вже запущені форми онкозахворювань і це впливає на результат лікування, зазначають медичні фахівці. Кажуть, чим раніше виявлено хворобу, то більше шансів у пацієнта досягти повного одужання, бо рак на сьогодні — це не вирок. А тому саме на ранню діагностику недугу Мінохорони здоров'я зробило ставку і в наступному році українці за проведення досліджень новоутворень платити не будуть, за послуги сплатить Національна служба здоров"я. 
 
Впровадження ранньої діагностики онкозахворювань дає можливість врятувати тисячі життів наших громадян. Саме тому інструментальні дослідження для ранньої діагностики новоутворень визначено пріоритетними послугами та будуть безоплатними для українців. На це у Програмі медичних гарантій, що у повному обсязі запрацюють у 2020 році, виділено близько 1 мільярда гривень. 
 
Щоб отримувати кошти за пріоритетним тарифом медичний заклад має відповідати вимогам до надавачів таких послуг. І в Нацслужбі здоров'я обіцяють слідкувати за їх дотриманням, зокрема, мова йде про наявність найсучаснішої медичної апаратури аби послуги надавались згідно світових стандартів. 
 
Ендоскопія буде кількох видів, зокрема, діагностична, з забором аналізу біопсії та з лікувальною маніпуляцією. Гістологічні обстеження теж входять у вартість, тобто будуть безоплатними для пацієнта. Всі обстеження будуть проводитися із дотриманням стандартів знеболення. 
 
На інструментальні дослідження для ранньої діагностики новоутворень, зазначають у профільному міністерстві, слід обов'язково мати направлення від сімейного або іншого лікуючого лікаря.