Детский парк

09.08.2012 12:32   -
Автор:

 

Дитячий парк, що на Плеханівькій, розібрали по камінцям. Тут почали підготовчі роботи, аби згодом відродити це місце відпочинку для місцевих. Ініціаторами стали городяни. Вони звернулися до мера міста Геннадія Кернеса. Бо цей парк — досить популярний серед мешканців, але вже двадцять років його не реконструювали.

Віктор Кітанін, директор Департаменту комунального господарства:

— За эти более 20 лет, что парк не обслуживался, все комуникации пришли в негодность. Сегодня нужно заново прокладывать сюда водопровод холодной воды, также прокладывать канализацию сюда.

Відновлення комунікацій допоможе відродити роботу незвичного струмочка. Його тут колись створили активні місцеві мешканці, аби у парку був свій оазіс. Колись він був із дерев’яним містком та кам’яними берегами. І такий казковий водний острівець проектанти взялися відроджувати.

Олена Головачова, архітектор:

— Мы подводим туда новую воду, и востанавливаем переливы, будет очищаться, фильтры стоять, будет нормально получиться. Мостик делаем пешеходный, чтобы красиво было, чтобы свежесть была здесь.

Відреконструюють у парку і каскадний фонтан. Для цього зроблять нові каналізаційні підводи, замінять деталі та оновлять плитку на водограї. Місцеві кажуть, вже і не віриться, що водні родзинки їхнього парку знову будуть радувати прохолодою у спекотні дні.

Олена Кондратенко ,мешканка:

— Мне нравится, что здесь будет фонтан, мне нравится, что сохранится ручеёк, потому что мои дети когда-то в этом ручейке играли. А потом он просто развалился.

Та жоден дитячий парк не може бути без гральних майданчиків, говорять комунальники. Тут їх зведуть декілька, для дітей різного віку. Спортивні куточки також передбачені: для гри у міні-футбол, баскетбол. Буде тут навіть альтанка для настільних ігор. Поставлять і стаціонарний громадський туалет. Окремо зроблять місце для вигулу собак.

Анатолій Денисенко ,депутат Харківської міської ради:

— Востановлено обязательно освещение, будут скамейки парковые, тротуары, клумбы. И приведут в порядок все деревья, которые за много лет немножко разрослись. Их кронируют. Таким образом Харьков получит место релаксации.

Доповнять такий по-дитячому казковий парк і оновленим входом у яскравих кольорах. Усі задуми архітекторів комунальники планують втілити у життя до початку листопада.

Оленаа Завгородня, Євген Шинкаренко. «Харьковские Известия».