Державні програми доступного житла та іпотеки — набирають обертів

26.03.2013 18:27   -
Автор:

Двадцять три житлових будинки, майже дві тисячі квартир. Усі ці об'єкти — цьогоріч приймають участь у держпрограмах по здешевленню житла.  Знаходяться будинки у різних районах міста: на Олексіївці, Рогані, Салітвці, ХТЗ. Є об'єкти, що розташовані і у Харківській області.

Олександр Харченко голова асоціації «Регіональне будівництво»

-Застройщики, которые здесь представлены — нет примеров элиты-центр. Все застраивают, все сдают.

Вигідно купити житло мешканці Харківщини можуть за програмою іпотечного кредитування. Її учасники сплачують лише три відсотки річних за користування позикою. Тринадцять відсотків — покриватиметься з державного чи міського бюджетів. Для цих цілей вже виділено дев'ять мільйонів гривень. Але учасники програми мають зробити перший внесок.

Оксана Сороколіта начальник Харківського обласного управління банку

-Минимальный первонячальный взнос составляет 25%. Минимальный первоначальный взнос может быть уменьшен до 15%, но при условии предоставления дополнительного залового имущества. Сумма ежемесячного погашения по кредиту должна составлять не более 50% от среднего дохода. При этом каждому члену семьи на проживании должно оставаться не меньше прожиточного минимума.

Взяти іпотеку можно лише за трьох умов:

Наталія Алферова директор Харківського управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву».

-Либо состоящие на квартирно учёте, либо проживающие на площади жилой не более 9 м2 на 1 члена семьи, либо те, которые проживают и зарегестрированы в общежитии.

Для тих городяни, хто має фінансові збереження — є інша програма: доступне житло. Її учасники отримують третину квартири — безкоштовно. Цю частину — погашає держава. Іншу — учасник програми має сплатити сам. І відразу. Умови ті ж самі, як і для іпотечного кредитування. Та одне з цих обмежень, а саме проживання людини на площі не більше дев'яти квадратів — потрібно переглянути, каже голова асоціації «Регіональне будівництво» Олександр Харченко.

Олександр Харченко голова асоціації «Регіональне будівництво»

-Живёт в 1- комнатной квартире 30 м2 — 3 человека: мама и дочка с сыном. Вот такая семья. И они уже не попадают в эту программу. Очевидно, что надо поднимать вопросы, чтобы эти нормативы каким-то образом изменить.

Минулого року у рамках цих двох програм мешканцями Харківщини було придбано майже сто сорок квартир. Цього року їх кількість збільшать. Майже до двох тисяч.

Олена Завгородня