Депутаты горсовета приняли местные льготы для студентов и ветеранов Харькова

22.06.2012 23:07   -
Автор:

Студенти харківських вишів третього та четвертого рівня акредитації отримали, від депутатів міської ради, п’ятдесяти відсоткову пільгу на проїзд у громадському транспорті. Місячний абонемент на тролейбус та трамвай тепер коштуватиме для студентів — дев’яносто гривень. Для учасників великої вітчизняної у міському бюджеті передбачили допомогу при похованні. На це виділили два з половиною мільйони гривень.

Світлана Горбунова-Рубан, заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення:

У нас сегодня по закону имеют финансовую дотацию инвалиды войны, бесплатно полностью хоронят людей с особыми заслугами, а вот что касается участников войны и семей погибших для них законодатель не предусмотрел, каких либо финансовых дотаций в этой связи принимается местная социальная гарантия связанная с захоронением граждан этой категории.

Крім цього мер взяв на особистий контроль ситуацію пов’язану з наданням родинам померлих медичних свідоцтв. За законом ці документи повинні видаватися безкоштовно. Але під час зустрічей міського голови з харківськими ветеранами люди  неодноразово скаржились на зловживання у міліції.  Тому мер попередив керівника міського управління міліції, що міськрада та прокуратура будуть ретельно вивчати кожну зі скарг.

Геннадій Кернес, Харківський міський голова:
   
-Чтобы прекратили вы, со своими подчиненными начальниками райотделов милиции, ту практику порочную, которую вы вели с точки зрения фиксации смерти, и документы людям возвращают за деньги, это первое и второе, та деятельность коммерческих предприятий, подчеркиваю коммерческих предприятий, которые работаю в связке с правоохранительными органами, по вымогательству, подчеркиваю по вымогательству денег за какие то справки \\  Эту практику прекратить пара уже давно. 

Харків надає ветеранам місцеві пільги не вперше. Вже кілька років діють програми безкоштовного протезування, за міський кошт проводяться операції з видалення катаракти, закуповуються слухові аппарати, тощо. Сьогодні, за ініціативою народного обранця Валерія Писаренко, депутати міськради ухавлили, ще одну пільгу для ветеранів: безоплатне встановлення лічильників.

Геннадій Кернес ,Харківський міський голова:

-Согласно нашего решения, проектирование, и бесплатная установка, и поверка счетчиков – за счет предприятия. Кому  — участникам боевых действий в ВОВ, участникам ВОВ, инвалиды ВОВ и лица на которых распространяется действие закона Украины о статусе ветеранов войны и гарантии их социальной защиты.

Андрій Соловйов, Ігор Луханін, Харьковские Известия.