День народження горілки

31.01.2013 14:12   -
Автор:

Так, горілка звеселяє. Але для когось вона стає фатальною помилкою в житті, -констатують експерти. Кажуть, в Україні щорічно від біленької помирає шістдесят тисяч людей. В середньому один громадянин випиває по дванадцять літрів на рік. Її вживання приводить до страшних хвороб.

Ігор Сапрун лікар-психотерапевт

-К сердечным заболеваниям, и сосудистым, и злокачественным заболеваниям. В основном- это церироз печени, телесные заболевания. В основном алкоголь поражает центральную нервную систему. поэтому прежде всего это психические расстройства. Это психозы алкогольные, острые, хронические.

Від алкогольної залежності вилікуватись можна. Але важко. Наразі,- каже Ігор Сапрун, процвітає підлітковий алкоголізм. У Харкові на обліку знаходиться дванадцять тисяч алкоголезалежних, в області- тридцять шість тисяч. Тож усі так  звані "народні мудрості" про горілку та її користь- надумані.

Ігор Сапрун лікар-психотерапевт

-Чисто алкоголь, как напиток он не есть полезным для организма в любых колличествах. Он не согревает организм, он создает только иллюзию согревания. Он не успокаивает, он не усыпляет, он не добавляет ума, хотя он может ускорить временно ассоциативные процессы.

Фахівці кажуть: біленька- це наркотик. Тільки легалізований в нашій країні. І ті заходи, які нині спрямовані на боротьбу з алкоголізмом в державі- не спрацьовують.

Олексій приватний підприємець

-Уже вот какие-то меры принимаются, водку не продают до восемнадцати лет, спиртное, сигареты. Но все равно ж ее можно купить в другом месте. Поэтому как-то глобально бороться, может какие-то жесткие меры.

Андрій викладач ВИШу

-Любые такие методы, которые может принимать государство они двояки. С одной стороны ограничения, увеличение акцизов, государственная собственность на продажу алкогольных напитков, могло бы работать. Но естетсвенно мы с вами знаем горбачевские времена, когда неоднократно у нас по всей старне начали возникать самогонные аппараты. Это низкого качества алкоголь, люди травились. Поэтому вопрос не такой простой.

Наркологи кажуть,- краще не пити взагалі. Або ж якщо п"єш, то дотримуватись хоча б якихось норм.

Євгенія Кутнова кореспондент

-Або тридцять три міліграми коньяку, або сто п"ятдесят міліграмів сухого вина, або сорок міліграмів горілки. Такі норми вживання алкоголю для нормального європейського громадянина. Після випитих цих міліграмів він може спокійно сідати за кермо. Однак є такі країни, де цих норм не те, що не дотримуються, вони взагалі стали неприйнятними. Серед них- Україна. Де про норму зачасту забувають.

Тож ті, хто це розуміють, пропонують, продавати алкоголь хоча б з дванадцятої години дня і лише до сьомої вечора. Прибрати "зеленого змія" з кіосків і залишити тільки в супермаркетах, куди можна було б навідатись з перевіркою.

Євгенія Кутнова