Деякі категорії ВПО можуть позбавити виплат від держави: в чому причини

17.07.2023 15:14   -

Українці, які знаходяться за кордоном понад 45 днів, не будуть вважатися внутрішніми переселенцями: їх позбавлять держвиплат. Як пояснили у Мінсоцполітики, згідно із новою постановою уряду, якщо громадяни виїхали в інші держави без будь-яких причин, то вже з першого серпня для них виплати для допомоги ВПО будуть скасовані

ДАРІЯ МАРЧАК ПЕРША ЗАСТУПНИЦЯ МІНІСТРА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
У держави є інформація з приводу того, чи виїжджала людина за кордон чи ні і таким чином люди, якщо ми через державні реєстри будемо бачити, що людина протягом тривалого часу знаходиться за кордоном і для цього немає. наприклад таких тимчасових підстав як стажування чи лікування, чи відрядження, то тоді виплати такій особі буде припинено, але якщо, наприклад в державних реєстрах, скажімо так, помилкова інформація чи людина ВПО вже повернулася з-за кордону, то вона зможе уточнити, прийти до соціального захисту і сказати: «Я є, я проживаю в Україні, я далі потребую підтримки від держави « і такі виплати будуть продовжуватись.

При цьому, наголошують у Мінсоцполітики, розмір виплат не змінюватиметься. Новою постановою уряду також передбачено, що ВПО автоматично отримуватимуть виплати протягом наступних 6-ти місяців. Звертатись нікуди не потрібно, кошти приходитимуть на картки українців.

ДАРІЯ МАРЧАК ПЕРША ЗАСТУПНИЦЯ МІНІСТРА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
В поточному році на виплату ВПО спрямовано 57 млрд гривень. Протягом кожного місяця ми виплачуємо приблизно 6,2 млрд гривень на допомогу внутрішньо-переміщеним особам – дорослим, людям працездатного віку виплачується по 2 тисячі гривень на особу; дітям чи особам з інвалідністю виплачується 3 тисячі гривень. Такі ж параметри залишаються і надалі, суми виплат не змінюється.

Між іншим, постановою Кабміну прописано, що з першого серпня деяких ВПО можуть позбавити виплат від держави. Мова про тих українців, які спроможні забезпечувати себе без допомоги.

ДАРІЯ МАРЧАК ПЕРША ЗАСТУПНИЦЯ МІНІСТРА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Якщо після ухвалення постанови, після 11 липня, ви, наприклад, або поклали на депозит від 100 тисяч гривень, або придбали валюти на суму понад 100 тисяч гривень, або придбали земельну ділянку чи будь-яке не критичне майно: ми не говоримо про виплати, наприклад, на реабілітацію, на лікування – такі виплати в будь-якій сумі вони не включаються ось в такі параметри адресності. Але якщо у вас є достатньо коштів, як у родини і цей обсяг коштів ви зараз можете використовувати на просто будь-які видатки в обсязі понад 100 тисяч гривень однією сумою, то тоді ми вважаємо, що така родина не потребує фінансової підтримки від держави і відповідно виплати їй буде припинено.

Якщо за результатами перевірки таких українців через державні реєстри буде прийняте рішення про припинення допомоги, громадянина про це буде повідомлено. У разі незгоди, він може оскаржити таке рішення органу соцзахисту або, можливо, надати підтверджуючі документи та продовжувати отримувати виплати.

ДАРІЯ МАРЧАК ПЕРША ЗАСТУПНИЦЯ МІНІСТРА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Але при цьому ми даємо час для всіх родин зрозуміти, адаптуватися до цих умов і, можливо, якщо в родини є фінансова подушка безпеки і вона далі планує ці кошти якось використовувати, скажімо так – адаптувати фінансові стратегії.

У Мінсоцполітики додають, що в Україні продовжує діяти загальнонаціональна програма «Євідновлення», що передбачає виплати від держави до 200 тисяч гривень на ремонт пошкоджених внаслідок агресії рф житлових будинків. Аби подати заявку українцям потрібно перенести все необхідні документи на нерухомість в електронний вигляд. Зробити це можна самостійно або за допомогою спеціалістів БТІ та ЦНАПів.

ОСТАННІ НОВИНИ