Де служити – підберуть за побажанням. У Харкові відкрили Рекрутингові центри (відео)

02.04.2024 18:56   -

Все виключно за побажаннями: від військової професії до обраного підрозділу чи бригади. Саме така процедура очікує на тих, хто прагне долучитись до сил оборони України через Рекрутингові центри. Всеукраїнський проект тільки-но почав працювати. У Харкові такі два центри тепер функціонують на базі Центрів надання адміністративних послуг. Тут охочі можуть отримати всю інформацію

МАРІЯ ГАЛУШКО АДМІНІСТРАТОР РЕКРУТИНГОВОГО ЦЕНТРУ
Ми займаємось тим, що ми допомагаємо людям, які до нас звертаються, підбираємо вакансію на певні посади військової частини, або окремої бригади. У нас є декілька окремих механізованих бригад: 80-та, 92-га, 47-ма. Є й військові частини, у яких є теж певні вакансії. Вакансії є такого характеру, як водії, снайпери, кухарі, гранатометники, мінометники. Тому за певними критеріями ми можемо підібрати людині певну посаду.

ЕДГАР
Зі старого місця роботи звільнився. Служив. Дізнався, що в Харкові відкривається Рекрутинговий центр. Мене запросили друзі, сказали, можна прийти, послухати. Стало цікаво, думаю, прийду. Поспілкувався з людьми. Сказав до якого саме підрозділу хочу піти служити. Поспілкувалися. Залишив свої контактні дані, та все. Поки казати не буду, куди хочу. Але полк дуже серйозний.

КИРИЛО
Мені 21 повний рік. Я до цього відслужив в поліції – Полк поліції особливого призначення. Але наразі там службу ми закінчили і вирішили з друзями підписати контракт. Досвід за два роки певний ми набули. Наприклад, це сертифікати по медичній допомозі, проходили аеророзвідку, дрони, а саме це були Mavic та Autel. Потім працювали з різним озброєнням. Таке як ЮАР-10, ЮАР-15, ГРОТ, АК-74. З ручних гранатометів. ТАКІ як ГП-25. Бажання служити у мене давно. Будемо йти в дуже серйозний підрозділ. Але ми доки не можемо ще казати в який саме. Мотивує мене моя родина. Бо вони були в окупації. І так вийшло, що вони змогли виїхати на мамин День народження. І це дуже-дуже мотивує мене служити.

АХІЛЕС КОМАНДИР БАТАЛЬЙОНУ БПАК 92 ОШБР ІМ. І. СІРКА
Коли ви потрапляєте в підрозділ після загальної військової підготовки – 1 місяць вона всього займає – ви потрапляєте в команду справжніх фахівців. Ні в 92-й штурмовій бригаді, ні в  будь-якій іншій потужній бригаді ніхто не зацікавлений, щоб вас сьогодні взяти, швидко навчити абияк і відправити на фронт, десь в посадку. Всі зацікавлені в тому, щоб ви пішли підготовлені. Тільки підготовлений боєць може зберегти життя своє, своїх побратимів, виконати бойову задачу, яку нам необхідно, не здати свою позицію, а десь і відвоювати. І потім після цього передати свій досвід іншим, які приходять на поповнення.

АЯКС ЗАСТУПНИК КОМАНДИРА 92 ОШБР ІМ. І. СІРКА
Не треба боятися. Тут не стоять воєнкоматники, нікого не забирають. Тобто людина спокійно може прийти, поспілкуватись і піти. Бригаді потрібні наступні фахівці: від стрільця це майже загальна піхота до штурмовиків, так як бригада стала штурмовою. Звичайно ПБАК, ІТ-шники, зв’язківці, повара, механіки. Ми приймаємо всіх, водії обов’язково. Що стосується решти питань, ми все навчимо. Але ми однозначно дивимся на освіту майбутнього військовослужбовця  і вже по його згоді даємо йому на вибір професію, військову професію.

Згідно інформації Міністерства оборони, такі Рекрутингові центри до кінця року повинні з’явитися у всіх регіонах країни. У великих містах їх буде по декілька.

ОЛЕКСІЙ БЕЖИВЕЦЬ УПОВНОВАЖЕНИЙ МІНІСТЕРСТВА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕКРУТИНГУ
Соціологія наша,  на яку ми орієнтуємось і дивимось, що відбувається в суспільстві, по настроям показує, що більше половини опитаних говорить, що вони хочуть навіть долучитися, не заперечують, а хочуть, але є певні перестороги. Ось цей проект – один із елементів, щоб ці перестороги перебороти. Десь страхи, а десь інформаційно. Щоб людина могла зрозуміти, яким чином визначити своє майбутнє, прибрати елемент невизначеності. Бо коли людина мобілізується, це повна невизначеність. Держава визначає твоє місце в системі оборони. Люди звичайно хочуть якось на це впливати. Обрати поcаду, обрати частину, щоб було враховано досвід, вміння, побажання, бачення. Можливо служити зі знайомими, з друзями, з родичами. Можливо служити в частині, яка дислокована десь в тому ж самому регіоні. Для того, власне, щоб надати таку можливість людям, це перша мета. Мета друга – інформаційно-роз’яснювальна робота.

ОСТАННІ НОВИНИ